Втора поредна разгромна загуба записаха юношите на “Етър” в елитната “А” група до 19 години. След като отстъпиха с 0:7 на стадион “Ивайло” от “Черно море”, в понеделник “виолетовите” гостуваха на столичния “Славия”. И в това гостуване те бяха само с юношите без подкрепления от мъжкия отбор.

“Белите” се наложиха с внушителното 8:1 и пратиха великотърновци на една от последните позиции във временното класиране. Първото полувреме бе равностойно и до почивката резултатът бе само 1:0, като домакините откриха в 33-ата минута.

“През втората част рухнахме. След второто попадение започнахме да получаваме гол след гол, нищо в играта не вървеше”, призна старши треньорът Милчо Сирмов. До 70-ата минута резултатът набъбна до 6:0 за “Славия”. Едва тогава етърци успяха да върнат един гол. Николай Николаев проби по десния фланг, навлезе се разписа с удар покрай вратаря. До края обаче славистите оформиха разгрома на 8:1.

Така “виолетовите” имат в актива си една победа и три загуби с обща голова разлика 5:18. Следващият кръг няма да е в понеделник, а във вторник, 31 август. “Етър” приема на стадион “Ивайло” от 17.30 часа състава на “Берое” (Стара Загора).

Резултатите от кръга и класирането можете да видите ТУК.