viber_image_2024-10-13_18-25-41-563
Девойките до 16 години на „Етър“ продължават победния си ход в елитното първенсто на страната. „Болярките“ гостуваха на „Дунав“ (Русе) и го разгромиха с 6:1. Това бе четвъртата поредна победа от 4 мача досега на тима, което го прави едноличен лидер в класирането.

Етърки решиха всичко още преди почивката, когато 4 гола, а можеха да вкарат и още толкова. За събаряне на Лора Василева бе отсъдена дузпа, която Зорница Коева превърна в 0:1. До края на полувремето Карина Попова с 2 гола и Паула Славова покачиха на 0:4. В началото на втората част с далечен удар домакините върнаха почетно попадение, но последваха нови два гола на капитанката Зорница Коева, която стигна до хеттрик и фиксира разгромното 1:6.

„Етър“ WU16 води убедително в класирането на „А“ група – Изток, с 12 точки и 14:3 голова разлика. В следващия кръг тимът приема „Янтра“ (Габрово). Първенството е разделено на Източна и Западна „А“ група, като напролет отборите от тях ще се срещнат още по два пъти при разменено гостуване, а накрая първите два от двете групи отиват на финална четворка за титлата.

„Етър“ WU16: Жанета Живкова, Ивон Грудева, Теодора Сомова, Магдалена Димова, Биляна Тодорова, Кристиана Ноева, Паула Славова, Теодора Димитрова, Зорница Коева, Лора Василева, Карина Попова.

Ден по-рано женският отбор на „Етър“ гостува на лидера в класирането НСА в осмия кръг на „А“ група. Срещу столичанки, които имат само победи във всичките си мачове, „болярките“ излязоха в силно ограничен състав без резерви поради забраната да играят всички по-малки състезателки.

Силите очевидно бяха неравностойни, но „виолетовите“ играха достойно, а много силен мач направи вратарката Спасимира Евстатиева. НСА вкара само един гол до почивката, после добави още два за крайното 3:0. В следващия кръг в събота от 13:30 ч. етърки приемат намиращия се след тях в класирането „Дунав“ и ще гонят трета победа в първенството.