Etarki-16
Втора поредна победа в първенството грабнаха девойките на „Етър“ в елитната група до 16 години. След успеха у дома с 1:0 над „Пълдин“ етърки биха като гости с 2:0 „Севлиево лейдис“. Така продължават в шампионата не само с пълен актив от точки, но и без допуснат гол във вратата си.

Първата част завърши без голове, макар „болярките“ имаха няколко възможности в чисти голови позиции. Домакините опитваха атаки, но така и не отправиха точен удар към вратата на Анна Христова.

Втората част започна с гол за „виолетовите“ девойки. Теодора Димитрова пое топката и стреля под сглобката за 0:1. Мачът окончателно бе решен с второ попадение на Зорница Коева. Капитанката тръгна от центъра и направи чудесен пробив, като стигна до наказателното поле, където бе съборена. Последва дузпа, която самата Коева превърна в 0:2.

„Безобразно съдийство. Реферът им спести картони, не им вдигна червен картон за удар без топка, спести ни и друга дузпа, но спечелихме победата“, коментира треньорът Валентин Витанов.

„Етър“ UW16: Анна Христова, Ивон Грудева, Теодора Сомова, Магдалена Димова, Биляна Тодорова, Зорница Коева, Паула Славова, Теодора Димитрова, Лора Василева, Кристиана Ноева, Румяна Страхилова (Мелиса Минкова, Константина Тодорова, Карина Попова).