DSCN1736

Четвърти пореден мач без загуба записаха юношите на „Етър“ U17. След победата с 3:2 над „Пловдив 2015“ и равенствата 1:1 като гости на „Локомотив“ (Пд) и „Хебър“, днес възпитаниците на треньора Илко Трифонов направиха равенство у дома срещу „Фратрия“.

Двата тима играха при 33 градуса жега на изкуствения терен „Трифон Иванов“, като завършиха в равностоен мач 0:0. Странно защо, но срещата бе насрочена за 12:30 ч. по обяд. Двубоят, макар и без високо качество, предложи непрекъснати атаки към двете врати. Гостите имаха две добри положения преди почивката, но вратарят Вилислав Михайлов се справи.

Към края на мача „виолетовите“ атаки станаха по-опасни и в няколко ситуации можеха да доведат до гол. В 74-ата минута Борислав Пчеларов скочи с бранител за висока топка и от главата на защитника тя се насочи към вратата му, но бе избита пред голлинията. После пък след центриране отляво Димитър Косев стреля с глава, но покрай вратата. Най-чистото положение бе в 84-ата минута, когато след разбъркване Петър Петров шутира, но вратарят изби с крак.

Варненци също имаха положения, като техен гол бе отменен поради засада, а в 86-ата минута опасен удар в опразнената врата бе избит от Недялко Стоянов от голлинията и така двата отбора си поделиха по точка. “Етър” U17 е на 12-ото място в елита с 6 точки, в следващия кръг другата събота гостува на “Славия”.