DSCN0926

С победа стартира в първенството на Елитната група по футбол до 16 години за момичета отборът на „Етър“.
В сряда на изкуствения терен „Трифон Иванов“ възпитаничките на треньора Валентин Витанов се наложиха с 1:0 над тима на „Пълдин“ (Пловдив). Като цяло се получи оспорван двубой, който бе решен с попадение на Зорница Коева. Тя се разписа с хубав удар от дистанция в 49-ата минута.

Преди това капитанката на етърки на два пъти стреля опасно от движение, но вратарката на гостенките спаси. Удар от въздуха на Румяна Огнянова пък срещна сглобката на гредите. До края етърки пропуснаха още две отлични възможности да решат мача. В 60-ата минута Дария Шопова се откъсна сама срещу вратата, но стреля в тялото на вратарката. В самия край на срещата и Румяна Огнянова се измъкна на чиста позиция, от която обаче стреля в аут.

„Етър“: Христова, Грудева, Димова, Сомова, Б. Тодорова, Коева, Димитрова, Василева, Попова, Шопова, Огнянова (Ноева, Минкова, К. Тодорова)