viber_image_2023-06-04_13-27-00-191

Много силен мач изиграха юношите на „Етър“ в елитната група до 17 г. при гостуването си на намиращия се на челни позиции „Славия“. В интригуващ двубой възпитаниците на Стефан Николов губеха с 3:0 до почивката, после нанизаха три гола, а в края на мача можеха да спечелят и с пълен обрат за 3:4. Това е първата им точка на чужд терен за сезона, като заемат десетото място със 7 т.

„Виолетовите“ играха нападателно, атакуваха непрекъснато и създаваха положения, но първата част завърши нелогично 3:0 за „белите“. Домакините откриха в 10-ата минута, когато Калоян Димитров отдясно изведе Кристиян Димитров и той отблизо вкара за 1:0. После мачът бе с атаки към двете врати, докато дойде последната минута на полувремето, в която етърци получиха още два гола. Цанко Генов получи топката около дузпата и с удар покрай плонжа на вратаря Дуков покачи на 2:0. Това смути етърци и още след центъра „белите“ овладяха топката, последва центриране към двама играчи в доста съмнително за засада положение и отново Кристиян Димитров стреля в гредата и оттам в мрежата – 3:0.

Сериозният пасив обаче не пречупи „болярите“ и те бързо върнаха интригата. В 52-ата минута Християн Цветков навърза трима защитници и с десния крак стреля за 3:1. Само след 7 минути Радослав Найденов проби и бе съборен пред наказателното поле. От прекия свободен удар той технично завъртя топката покрай стената в близкия ъгъл – 3:2. Последваха още куп атаки на „Етър“, които по чудо не донесоха гол. Домакините пък се разписаха в 80-ата минута, но попадението им правилно бе отменено заради засада.

В 83-ата минута Радослав Найденов отправи страхотен удар от 25 метра, вратарят изби топката в гредата, но резервата Самуил Вълканов с добавка изравни – 3:3. До края „Етър“ можеше да стигне и до пълната победа, но удар на Веселин Ангелов от малък ъгъл едва не донесе гол, както и още няколко изгодни ситуации.

„Етър“: Павел Дуков, Веселин Ангелов, Юлиян Вълчев, Антони Ангелов, Никифор Гълъбов, Кристиан Боянов, Радослав Найденов, Тонислав Донков, Преслав Денев, Християн Цветков, Даниел Генков.