viber_image_2024-10-13_18-25-41-563
Девойките на „Етър“ UW16 записаха трета поредна победа в новото държавно първенство по футбол до 16 години. Възпитаничките на Валентин Витанов и Ели Тодорова разбиха с 5:2 „Ботев“ (Пловдив) и са убедителен водач в класирането. С хеттрик, постигнат от три преки свободни удара, се отличи Лора Василева.

Мачът на стадион „Ивайло“ започна с натиск на домакините. Карина Попова се откъсна сама срещу вратата, но получи само жълт картон. Малко след това Лора Василева ог фаул откри резултата – 1:0. Пловдивчанки успяха да изравнят, но отново Лора Василева от пряк свободен удар прати топката в мрежата на Цветомира Куртева за 2:1. До почивката Карина Попова отбеляза и трето попадение, след като се откъсна сама срещу вратата.

През втората част етърки продължиха да доминират и последваха още голове. Зорница Коева завърши свой пробив с попадение, а Лора Василева покана уникален мерник, като отново от фаул стигна до своя хеттрик и вдигна резултата до 5:1. Имаше и немалко пропуски пред вратата на гостенките, които чак в последните минути върнаха от дузпа още един гол за крайното 5:2.

„Етър“ води в класирането с пълен актив от 9 точки и 8:2 голова разлика, в следващия кръг гостува на „Дунав“ (Русе).

„Етър“UW16: Жанета Живкова, Ивон Грудева, Теодора Сомова, Кристиана Ноева, Теодора Димитрова, Зорница Коева, Лора Василева, Паула Славова, Карина Попова, Магдалена Димова, Биляна Тодорова.