MMA
Златен и два бронзови медала спечелиха състезатели на Спортен клуб по ММА „Джамбазов” от Европейското първенство в Белград. Българският национален отбор включваше 23 състезатели, като четирима от тях са от горнооряховския клуб, който е сред най-силните в страната.

В битките за медали се включиха Лазар Рачков, Мартин Матев, Петър Недков и Ангел Янков. Само контузията на последния попречи и на четиримата бойци на „Джамбазов” да завоюват медали. До най-високото стъпало на почетната стълбичка стигна Лазар Рачков в кат. до 52 кг при момчетата до 14 г. Той грабна европейската титла след четири победи в конкуренцията на 11 съперници. По пътя към финала отстрани състезатели от Нидерландия, Украйна и една служебна победа, а на финала бе убедителен срещу представител на Ирландия.

Мартин Матев стигна до бронза в кат. до 44 кг при кадети до 16 г., където се конкурираха 7 състезатели. Той успя да реализира 2 победи и 1 загуба в своята група. Първата победа за Мартин бе чрез съдийско решение срещу състезател от Грузия, втората бе служебна срещу германец, а загубата бе определена от съдиите след изтощителна среща със състезател от Армения и така той остана на третото място.

Третият бронз за България и „Джамбазов” извоюва Петър Недков в кат. до 65.8 кг при младежите до 21 г. В категорията бяха 12 състезатели. В първия кръг почиваше, във втория би Нарек Мурадян от Армения. На полуфинала в равностойна битка срещу Матео Талемонти от Италия съдиите отсъдиха победата за съперника.
Четвъртият състезател на „Джамбазов” Ангел Янков се класира на осмо място в кат. до 70.3 кг. при младежите до 21 г сред общо 13 състезатели.

Успехът на горнооряховци е заслуга на президента на клуба Росен Йорданов, съумял да възроди бойния спорт в града, както и на треньорите Георги Недков, Даниел Илиев и Мирослав Няголов, които направиха добра и ефективна подготовка на своите състезатели. “Благодарим на Българска Федерация по ММА за дадената възможност за развитие на нашите състезатели чрез гласуваното доверие и включването в националния отбор на България”, заявиха от СК по ММА „Джамбазов”.

Клубът продължава своята подготовка за предстоящото държавно първенство по граплинг, което ще се проведе на 27 април в София, а през септември клубът е домакин на държавното по ММА в Горна Оряховица.