17 януари, вторник

17:00 Лудата бандаАфродита Флора 3-2 краен

“Лудата банда” стигна до крайния успех в първият мач, след като се налагаше през цялата среща да догонва в резултата. При постепенна атака в 7-ата мин. Йордан Иванов от “Афродита флора” остана непокрит на метър до дясната греда и получи топката след остро подаване по земя, което засече в опразнения ляв ъгъл за 0-1. В 10-ата минута Светлин Павлов изравни след самостоятелен пробив през центъра и точен удар в горния десен ъгъл от границата на наказателното поле. Александър Върбанов направи 1:2 като преодоля надъхания вратар Славейко Николов с шут от 7 метра в десния му ъгъл. Минута преди последния сигнал на първото полувреме Марин Богданов отново изравни резултата, след като се възползва от кратък карамбол на границата на наказателното поле. След удара на Богданов топката първо срещна лявата греда и се оплете в мрежата.
В самият край на мача Светлин Павлов получи пас на левия фланг, преодоля персоналния си пазач и с левия крак прати топката в левия ъгъл на противниковата врата като по този начин се превърна в герой за своя тим “Лудата банда” – 3-2.

0-1 Йордан Иванов 7 м., 1-1 Светлин Павлов 10 м., 1-2 Александър Върбанов 14 м., 2-2 Марин Богданов 19 м., 3-2 Светлин Павлов 29 м., край

18:00 ЯпистройАвтодизел 9-1 краен

Втората среща от седмия ден на турнира се оказа най-резултатната до момента, а Георги Каравасилев даде сериозна заявка за голмайсторския приз с петте гола, които реализира само в този мач. Калоян Георгиев откри за “Япистрой” в 9-ата мин, след като овладя топката на лявото крило и хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл. Минута след това Каравасилев удвои преднината за своя тим, като засече центриране по земя от ляво. До края на първата част последваха два гола на Даниел Славчев. В 14-ата минута той пресече на центъра вратарско хвърляне, овладя си топката и без да се колебае порази долния ляв ъгъл от около 15 метра, а в 19-ата – отново след негов далечен шут топката се озова в долния десен ъгъл за 4-0.
Разгромът продължи и през второто полувреме. В 28-ата минута Георги Каравасилев – Фешъна получи пас на левия фланг, с два финта навлезе към централната част и от границата на наказателното поле със силен шут в левия ъгъл направи 5:0. Две минути след това Йордан Димитров засече остро центриране на три метра от вратата за да пише отличен 6 на “Автодизел”. Любомир Василев обаче не беше съгласен с тази оценка и намали на 6-1 като при контраатака на неговия отбор сложи левия си крак на острия пас по земя от десния фланг. Крайното 9-1 се оформи след последвалите 2 гола на капитана Каравасилев в 33-ата и последната 40-та минути, а само минута преди това Йордан Димитров реализира за 8-1.

1-0 Калоян Георгиев 9 м., 2-0 Георги Каравасилев 10 м., 4-0 Даниел Славчев 14 и 19 м., 5-0 Георги Каравасилев 28 м., 6-0 Йордан Димитров 30 м., 7-0 Георги Каравасилев 33 м., 7-1 Любомир Василев 35 м., 8-1 Йордан Димитров 39 м., 9-1 Георги Каравасилев 40 м., край

19:00 ЛайтсСанитрейд 6-2 краен

С играта си, отборът на “Лайтс” доказа, че е един от фаворитите на турнира – темпото на игра беше много бързо, а подаванията бяха с по едно докосване в стил “Барселона”. Станимир Палев, Илиян Димитров и Свилен Василев записаха първи мач в турнира. Те не взеха участие в първата среща на техния отбор, защото бяха ангажирани с финален мач в друг турнир. В 17-ата мин. Илиян Димитров завърши триходовата комбинация с бомбен удар в левия ъгъл за 1-0. В 19-ата – Петър Андреев удвои като отново вкара много красив гол, след асистенция от корнер, която реализира като порази горния десен ъгъл с плътен шут от близо 20 метра.
През второто полувреме “заваляха” голове. Още в 21-ата мин. Мартин Иванов направи резултата к
ласически, след като направи двойно подаване и от 5 метра вкара в горния десен ъгъл. “Санитрейд” намали на 3-1 с гол на Стефан Минков, който засече странично хвърляне с глава и прехвърли вратаря. Минута след това отново Мартин Иванов реализира, след като се освободи с едно докосване от персоналния си пазач и от въздуха направи 4-1. Николай Матев от “Санитрейд” показа бразилска техника в 25-ата мин., след като премина през двама защитника с много красив финт и от 7 метра шутира точно в долния десен ъгъл, за да направи резултата 4-2. След това Мартин Иванов заби своя хеттрик като вкара от левия фланг, а крайното 6-2 оформи капитанът на “Лайтс” Станимир Палев, който вкара от 10 метра отклонилата се към него топка и избухна в делириум.

1-0 Илиян Димитров 17 м., 2-0 Петър Андреев 19 м., 3-0 Мартин Иванов 21 м., 3-1 Стефан Минков 23 м., 4-1 Мартин Иванов 24 м., 4-2 Николай Митев 25 м., 5-2 Мартин Иванов 26 м., 6-2 Станимир Палев 37 м., край

20:00 Лас ВегасБотев (Дебелец) 3-2 краен

Лясковчани постигнаха втора победа като надвиха отбора на “Ботев” от Дебелец. Валентин Койнаков заби два гола през първото полувреме за “Лас Вегас”. В 14-ата минута се опита да вкара технично с пета, но бе блокиран в наказателното поле, но при вторият опит вече, и с помощта на десния страничен стълб, резултата бе открит. В последната мунита на първата част пък последва карамбол до аут линията, след който Койнаков вкара за втори път от 2 метра.
От “Ботев” отговориха в 23-ата мин. чрез Ангел Кънчев, който засече тъч с глава в десния ъгъл за 2-1. В 28-ата обаче Иван Щараков направи 3-1, след удар на боц, който рикошира неприятно в защитник и се спря в левия ъгъл на вратата. Две минути след този гол Кънчев бе изведен на лявото крило и реализира с шут по земя в долния ляв ъгъл, за да намали на 3-2. До края на двубоя “Лас Вегас” успяха да удържат преднината си от 1 гол и се поздравиха с нови 3 точки.

2-0 Валентин Койнаков 14 и 20 м., 2-1 Ангел Кънчев 23 м., 3-1 Иван Щараков 28 м., 3-2 Ангел Кънчев 30 м., край