30 януари, понеделник

16:00 Алпласт – Импулс (ГО) (отложената от четвъртък среща) 2-2 краен

Днешният 16-ти ден започна час по-рано заради отложения мач от четвъртък. Срещата се изигра на бавни обороти и пред малко зрители поради ранния час, в който повечето хора все още бяха ангажирани. В 7-ата минута Христо Христов откри за “Импулс (ГО)” като засече центриране от корнер с глава, а минута след това Петър Рачев се пласира на точното място и шутира от воле отбилата се от вратаря топка за да изравни на 1:1.
Аврам Аврамов се казва главното действащо лице на втората част. В рамките на минута (23-ата) той успя да се разпише и в противниковата и в собствената врата – първо бе изведен сам срещу вратаря и го прехвърли от близко, а след това сложи коляно на пътя на топката след противников удар и нелепо си отбеляза автогол.

0-1 Христо Христов 7 м., 1-1 Петър Рачев 8 м., 1-2 Аврам Аврамов 23 м., 2-2 Аврам Аврамов (АГ) 24 м., край

17:00 Кантона – Едуардс 5-1 краен

Отборът на “Едуардс” записа първо поражение, след като днес играта му не се получи като в предните три двубоя. 3-ата минута бе щастлива за Ивайло Трухчев, който откри в полза на “Кантона” с удар от 10 метра в левия ъгъл, а след подновяването на играта Георги Петков навлезе в половината на съперника и с далечен удар изравни. В 10-ата минута Кристиян Костадинов изпрати топовен шут отдясно на наказателното поле в близкия ляв ъгъл за 2:1. Две минути след това отново Костадинов отбеляза като завърши атаката от два метра до дясната греда, а в 16-ата оформи своя хеттрик с диагонален удар от десния фланг.
В 29-ата минута Пламен Станчев довкара отбилата се от вратаря топка в долния ляв ъгъл и оформи крайното 5:1 в полза на “Кантона”.

1-0 Ивайло Трухчев 3 м., 1-1 Георги Петков 4 м., 4-1 Кристиян Костадинов 10, 12 и 16 м., 5-1 Пламен Станчев 29 м., край

18:00 Риболовен център – Янтра-1 1-0 краен

Невероятни емоции предложи третия двубой от днешния ден. Младите надежди надхитриха старите вълци с минимален резултат. През първото полувреме зрителите станаха свидетели на добри разигравания и минимални грешки от страната и на двата отбора.
През втората част оборотите се вдигнаха и при една атака на “Риболовен център” последва силен удар, след който вратарят на “Янтра-1” отрази топката, която се завъртя високо, а Венелин Петков сложи глава и я прати в далечния ляв ъгъл като по този начин отбеляза победното попадение за своя “Риболовен център”. До края младите футболисти изтърваха още две изгодни положения за втори гол, но това не се оказа фатално.

1-0 Венелин Петков 25 м., край

19:00 Банка ДСК и клиенти – Янтра-2 1-5 краен

Вторият отбор на Драганово разгроми банкерите от ДСК с 5-1 и записа първа победа в тазгодишния турнир. Стефан Маринов в 15-ата минута откри резултата за “Янтра-2” с удар от границата на наказателното поле, след който топката рикошира в противников играч и влезе в левия ъгъл. Останаха съмнения, че коженото кълбо се е оплело във външната част на мрежата, но главния съдия посочи центъра. В 18-ата минута Маринов вкара втори гол след шут от дъгата на наказателното поле, който попадна плътно в левия ъгъл – 0:2.
В 25-ата минута Христо Върбанов вкара от 3 метра за 0:3, след като получи страхотна асистенция отдясно, която дойде след индивидуален пробив на негов съотборник. Две минути след това се получи разбъркване в наказателното поле на “Банка ДСК и клиенти” и най-съобразителен се оказа Христо Върбанов, който се разписа от 2 метра в десния ъгъл. В 29-ата минута падна още един автогол за днешния ден. Стефан Маринов от “Янтра-2” реши да върне топката към своя вратар, който не бе на мястото си и не успя да реагира адекватно – 1:4. Крайното 1:5 оформи Стоян Петков в 35-ата минута с удар по земя в левия ъгъл.

0-2 Стефан Маринов 15 и 18 м., 0-3 Христо Върбанов 25 м., 0-4 Стоян Петков 26 м., 1-4 Стефан Маринов (АГ), 1-5 Стоян Петков 35 м., край

20:00 Рейнджърс – Сензация 9-1 краен

“Сензация” изигра последния си двубой в турнира, който загуби със сензационното 9:1 и получи сензационна голова разлика – 7:25. През първата част “Рейнджърс” отбелязаха 4 гола. Цветелин Ганчев вкара на празна врата за 1:0 в 3-ата минута, а Петър Ангелов – с глава, след като в 10-ата минута засече центриране отдясно в близкия ляв ъгъл. Ангелов се разписа още веднъж като в 13-ата минута се оказа без опека в наказателното поле и от 3 метра направи 3:0, а две минути след това Димитър Стефанов шутира точно от границата на наказателното поле в десния ъгъл за 4:0.
Второто полувреме започна с два бързи гола на Цветан Ганчев, който за 5:0 засече с тъч с глава в лявата сглобка, а за 6:0 отправи удар от 10 метра в долния десен ъгъл. Почетеният гол за “Сензация” падна в 25-ата минута, когато Ибрям Ибрям се разписа с диагонален удар от левия фланг. 7:1 направи Димитър Стефанов, след като при една контраатака напредна с топката от своята половина, финтира вратаря и отбеляза в близкия ляв ъгъл.  Детелин Орлинов също се разписа за 8:1 с удар от 5 метра, а точка на дъжда от голове сложи Петър Ангелов, който от дъгата на наказателното поле стреля точно в левия ъгъл.

1-0 Цветелин Ганчев 3 м., 3-0 Петър Ангелов 10 и 13 м., 4-0 Димитър Стефанов 15 м., 6-0 Цветелин Ганчев 21 и 22 м., 6-1 Ибрям Ибрям 25 м., 7-1 Димитър Стефанов 33 м., 8-1 Детелин Орлинов 35 м., 9-1 Петър Ангелов 37 м., край