"Болярско село" и "Жълтата подводница" не успяха да се победят в редовното време.

И във втория ден от директните елиминации зрителите имаха възможност да наблюдават дузпи. “Жълтата подводница” успя да отстрани “Болярско село”, след като в редовното време нямаше победител, а в останалите срещи успехът бе за “Евролукс”, “Дени” и “Свинските крачета”.

„Болярско село“ (Арбанаси) – „Жълтата подводница“ (ВТ) 5:6 след дузпи (1:1 в ред. време)

“Болярско село” нямаше проблеми в предварителната група, докато “Жълтата подводница” продължи напред след отстраняването на “Импулс” от турнира.  Мачът започна равностойно, но първият гол падна още в 5-ата минута. Игнат Игнатов бе изведен на удобна позиция и реализира шестия си гол в надпреварата. Тихомир Тодоров изпусна сам срещу вратаря да направи 2:0 и футболистите на “Жълтата подводница” успяха да се върнат в срещата. В 18-ата минута юношата на “Етър 1924” Йордан Димитров от пряк свободен удар майсторски прати топката в мрежата за 1:1 и при този резултат дойде почивката. Отборите изиграха изключително интересно и оспорвано второ полувреме. Добри положения имаше и пред двете врати, като съперниците по веднъж удариха и греда. В крайна сметка нови попадения не паднаха и се наложи спорът да бъде решен чрез изпълнение на дузпи. След като си биха по пет, “Болярско село” и “Жълтата подводница” отново не успяха да се победят – 4:4. При шестите дузпи обаче късметът бе на страната на “подводницата” и така младият тим се класира за четвъртфиналите. След мача стана ясно, че “Болярско село” ще подаде контестация за нарушение на правилата. Претенциите са за едната дузпа, бита от победителите, когато топката се удря в гредата, оттам в гърба на вратаря и преминава голлинията. Според правилата при наказателен удар след редовното време такъв гол не трябва да бъде зачетен.

След допълнителна проверка стана ясно, че правилото за незачитане на гол в такава ситуация е остаряло и е била направена промяна. Така дузпата на “Жълтата подводница” е напълно редовна.

„Лас Вегас“ (Лясковец) – „Евролукс“ (Джулюница) 3:4

Джулюнчани имаха леко превъзходство през първата част и се оттеглиха на почивка с гол преднина. Спечелилият група “А” тим вкара попадението в 13-ата минута, когато точен бе Мартин Русев. Веднага след гола “Лас Вегас” имаше малшанс, след като гредата спаси “Евролукс”. Второто полувреме се превърна в истинско шоу за публиката, като съперниците си вкараха по три попадения. Със страхотен далечен шут Диян Гърмидолов изравни в 25-ата минута. Тогава обаче се развихри Стелиян Станчев – Джулюнския, който имаше пет попадения до момента за “Евролукс”. В 30-ата и 32-ата минути Станчев заби две красиви попадения и на пръв поглед класира тима си за четвъртфиналите. Ради Стайков обаче успя веднага да намали, но отново Станчев порази вратата, този път с глава, и оформи хеттрика си. Стайков отбеляза за втори път малко преди края, но “Лас Вегас” не успя да докара нещата до дузпи.

Стелиян Станчев за втори път отбеляза хеттрик за "Евролукс".

„Дени“ (ВТ) – „Спартак“ (ВТ) 6:1

Пълният с бивши футболисти на “Етър” тим на “Дени” се изправи срещу “Спартак”, класирал се за осминафиналите след невероятна въртележка в групата си. Мачът обаче започна отлично за “спартаклии” и в 3-ата минута те вече водеха в резултата. Контраатака бе завършена успешно от Борислав Петков-Мотора, който прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на “Дени”. Четири по-късно резултатът бе изравнен след чудесен далечен удар на Владимир Атанасов – Месарчето. Малко след това Атанасов направи обрата пълен, а “Дени” стигна и до трети гол преди почивката. Стефан Николов – Мънзата подаде на Марин Бижев, който от воле прати красиво топката в обратния ъгъл. През второто полувреме “Дени” имаше пълно превъзходство и отбеляза три безответни попадения, като две от тях бяха дело на Пламен Станчев – Ортегата. Бижев, който вкара последния гол за “Етър” в “А” група, се отчете с още едно хубаво изпълнение и отново отбеляза.

Футболистите на "Дени" отнесоха "Спартак" с 6:1.

„Кристал“ (ГО) – „Свинските крачета“ (ВТ) 0:5

“Свинските крачета”, които спечелиха безапелационно групата си, продължиха със силното си представяне и на осминафиналите. Младият тим, в който се състезава и англичанинът Колин Уилямс, остана единствен с пет победи от пет срещи. “Крачетата” започнаха по-напористо и поведоха чрез Данчо Момчилов, който стреля точно по земя. До края на полувремето Иво Нейков също порази вратата на единствения останал горнооряховски отбор и осигури комфортна преднина за тима си. Великотърновци не направиха грешката да бранят резултата и след почивката доразбиха съперника си. През вторите 20 минути по веднъж се разписаха Румен Русев, Любослав Витанов и Данчо Момчилов. Така “крачетата” без проблеми се класираха за четвъртфиналите, където ще се надяват да запишат шестата си поредна победа.

Кои са четвъртфиналите можете да видите ТУК.

Колин Уилямс и неговите "Свински крачета" убедително се класираха за четвъртфиналите.