Футболистите на "Дени" стигнаха до 2:2 срещу "Лозен".

Сравнително малко попадения и много нерви предложиха новите четири срещи от зимния турнир по футбол. Двата отбора на “Янтра” (Драганово) спечелиха с еднакъв резултат и направиха още една крачка към класирането си на осминафиналите.

Роси“ (ВТ) – „Янтра-1″ (Драганово) 0:2

Драгановският тим е събрал познати имена като вратаря Стоян Петков, Валентин Парашкевов, Виктор Токмакчиев, Андрей Кряжев и др.  Въпреки това “Янтра-1” успя да вземе превес едва през второто полувреме, когато паднаха и попаденията. През първите 20 минути добри възможности се откриха и пред двата отбора, но вратарите си свършиха работата и не допуснаха гол. Втората част бе нервна и се стигна до няколко конфликтни ситуации, но се размина без сериозни инциденти. Първо Парашкевов в 32-та минута, а след това и Токмакчиев в 33-та завършиха успешно две атаки на отбора от Драганово, който записа два успеха от два мача.

„Лозен“ – „Дени“ (ВТ) 2:2

Смятаният за един от фаворитите в турнира “Дени” два пъти бе догонващ в резултата, но все пак стигна до 2:2 срещу “Лозен”.” Великотърновският тим е събрал в редиците си вратаря на “Павликени” Генчо Стефанов, бившият капитан на “Етър” Свилен Василев, Владко Атанасов, Бисер Пенчев, отбелязалият последния гол за „Етър“ в „А“ група Марин Бижев и др. Мачът в началото бе равностоен, а първият гол падна в 7-та минута. След удар на Йордан Кабакчиев в долния десен ъгъл на Стефанов “Лозен” поведе, което видимо изнерви футболистите на “Дени”. В оставащите минути до края на частта преобладаваха нервите и заканите и до нови попадения не се стигна. В първите секунди след почивката обаче Пламен Станчев – Ортегата успя да изравни. “Дени” се опита да стигне до пълен обрат, но вместо това в 30-та минута Иван Драгански с чудесен далечен шут отново изведе “Лозен” напред. Нервните изблици между играчите на двата отбора и между играчите и съдията продължиха, като в крайна сметка срещата завърши с рекордните до момента 3 жълти картона. 5 минути преди края Бисер Пенчев успя да направи 2:2 и в крайна сметка съперниците взеха по една точка.

„Ветеран турист“ (ВТ) – „Кристал“ (ГО) 1:5

След многото нерви дойде време и за един спокоен и коректен двубой с ясен победител. Още в първата минута един от голмайсторите от предните години – Али Али, откри в полза на “Кристал”, а до края на полувремето резултатът набъбна до 4:1 за горнооряховци. Али се разписа още веднъж, а по едно попадение отбелязаха Антон Димитров и Мариян Ябанджиев. Между втория и третия гол за малко интригата бе върната, след като Иван Александров се разписа за “Ветеран турист”. Втората част премина доста спокойно, а в самото й начало Димитър Николов оформи крайния резултат. Това бе първи мач за “Ветеран турист”, като тимът остави приятни впечатления със спортсменската си игра, но едва ли ще има сили да прескочи груповата фаза.

„Янтра-2″ (Драганово) – „Тумбак“ (Мерданя) 2:0

В последния мач за днес “Янтра-2” (Драганово) стартира с победа в турнира, след като надви с 2:0 “Тумбак” (Мерданя). В драгановския тим изпъкват футболисти на “Локомотив” (Горна Оряховица) като Цветан Илиев, Тодор Господинов, Даниел Славчев и Станислав Петров. Резултатът бе открит в 10-та минута, когато със страхотен шут от въздуха Георги Цачев направи безпомощен вратаря на “Тумбак”. “Янтра-1” създаде повече опасни положения и заслужено се оттегли на почивка с гол преднина. През второто полувреме ситуацията на игрището не бе по-различна. Господинов в 26-ата минута отблизо не сгреши и осигури комфортен аванс за своя тим. До края “Тумбак” се опита да стигне поне до почетно попадение, но без успех.

Програмата на турнира и класирането в групите можете да видите ТУК.