"Каталуния" закри груповата фаза с 8:0 срещу "Тумбак".

По време на първата среща от днешния ден стана ясно какви ще са наказанията заради скандалите на мача “Импулс” – “Жълтата подводница”.  Дисциплинарната комисия към Зоналния съвет на БФС реши “Импулс” да бъде изваден от понататъшно участие в турнира. Футболистите на тима Христо Христов и Аврам Аврамов, както и играчът на “Първомайци” Георги Бижев, който също участва в мелето, са със спрени състезателни права до вземане на допълнително решение по случая. Състезателят на “Импулс” Александър Алексиев е със спрени състезателни права за 2 години, като през този период няма право да участва в първенствата и турнирите, администратирани от Зоналния съвет на БФС във Велико Търново. След изваждането на “Импулс” от турнира, за осминафиналите се класира другият отбор от вчерашния екшън – “Жълтата подводница”.

„Янтра-1″ (Драганово) – „Интер“ (ВТ) 1:2

“Интер” се нуждаеше от победа с поне 7 гола разлика, за да успее да измести “Роси” от второто място. В крайна сметка “интеристите” спечелиха, но само с 2:1 и отпаднаха. Единственият гол през първото полувреме вкара Иван Върбанов в 7-ата минута. В 22-ата лидерът в групата изравни чрез Иван Ефтимов, а Илиян Тодоров малко след това донесе победата на “Интер”.

„Дени“ (ВТ) – „Росица“ (Поликраище)  5:3

В директния сблъсък за класиране напред “Дени” бързо взе солидна преднина, след като отбеляза три гола до 13-ата минута. По веднъж се разписаха Бисер Пенчев, Пламен Станчев и Стефан Николов. През втората част “Дени” продължи да бъде по-добрият тим на терена и вкара нови два гола чрез Владимир Атанасов и Румен Рачевец. Вратарят на великотърновци Генчо Стефанов пък направи шоу за публиката и изпълни дузпа, но пропусна. Футболистите на “Дени” се отпуснаха и “Росица” започна да бележи голове. Тимът от Поликраище обаче успя да върне само три, а се нуждаеше от още толкова, за да продължи напред. Здравко Здравков се разписа на два пъти, като второто му попадение бе особено красиво, а веднъж вкара Димитър Касаков. След тази победа “Дени” зае първото място в групата

„Кристал“ (ГО) – „Етър 1993″ (ВТ)  2:2

“Етър 1993” се нуждаеше от задължителна победа, за да продължи напред. Младите “етърци” показаха по-добра игра през първото полувреме и вкараха две безответни попадения, а удариха и на два пъти напречната греда. Головете бяха вкарани от Иван Марянов и Мартин Николов. “Кристал” направи вътрешна смяна на почивката – нападателят Али Али отиде на вратата, а стражът Антон Димитров заигра напред. Това промени коренно играта на горнооряховци и в средата на втората част резултатът вече бе 2:2. Първото попадение отбеляза именно Антон Димитров след самостоятелен пробив, а Людмил Петров възстанови равенството. До края младите “етърци” можеха да вкарат скъпоценния трети гол, но направиха няколко пропуски и отпаднаха драматично от турнира.

„Тумбак“ (Мерданя) – „Каталуния“ (ВТ)  0:8

Очаквано “Каталуния” нямаше проблеми срещу “Тумбак” и взе победата, благодарение на която се класира за осминафиналите. Резултатът до почивката бе 3:0 след голове на Милен Александров, Виктор Йорданов и Цанко Грънчаров. През втората част футболистите на “Каталуния” бяха още по-безапелационни и нанизаха нови пет попадения. Точни между 20-ата и 40-ата минута бяха Людмил Петров (2), Виктор Йорданов, Милен Александров и Николай Начев.

Пълната програма на турнира и крайното класиране в групите можете да видите ТУК.