YAntra-nova-scaled

Категорична победа спечели отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш) в среща от от седмия кръг на Северозападната Трета лига и се откъсна на върха в класирането. Селекцията на Петър Кръстев удари с 4:1 тима на „Бдин“ (Видин) и събра 18 точки, с пет повече от „Севлиево“ и „Локо“ (Мездра), които са с мач по- малко, тъй като утре играят за Купа България.

Видинчани поведоха в резултата на стадиона в Полски Тръмбеш в 10-ата минута след ъглов удар. Въпреки кадровите си проблеми и липсата на състезатели, домакините бързо се взеха в ръце и за петнайсетина минути направиха пълен обрат. Първо Момчил Кожухаров изравни след балонно центриране, а в 20-ата минута проби и намери Християн Кожухаров, който гардира топката и я върна към Любо Генчев, за когото остана само да я насочи в мрежата на „Бдин“ за 2:1. В 25-ата минута Генчев върна жеста на Кожухаров, като му вдигна топката и той с глава покачи на 3:1. До почивката тръмбешчани пропуснаха поне още три отлични възможности да развият още успеха си. След нея Любо Генчев бе фаулиран в наказателното поле на гостите и сам реализра отсъдената дузпа за 4:1.

„Много силен мач на целия отбор. Допуснахме грешка при попадението на гостите, но след това бързо направихме обрат и контролирахме срещата до края. Радвам се, че видяха във футболистите самочувствие на лидери“, коментира старши треньорът на „Янтра“ Петър Кръстев.

В другите две срещи от кръга, които се играха днес, „Ювентус“ (Малчика) излъга „Етър-2“ с 2:1, а „Партизан“ (Червен бряг) и „Вихър“ (Славяново) завършиха наравно 0:0.