“Етър” излиза в състав: Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Диаманка Секу.

viber_image_2024-01-27_13-27-31-392

Начало на мача.

Френският централен защитник Пати Малумандсоко, който бе на проби и дори се разписа в първата контрола в Ловеч, е освободен по решение на треньорския щаб и отпратен обратно.

10 минута – без голове, по една-две бързи атаки към двете врати.

12 минута – двата отбора се сдърпаха, червен картон за Луис Кордова от “Етър”.

19 минута – “Етър” бележи гол – Ники Янков след рейд извежда Крум Стоянов, който с удар под плонжа на вратаря се разписва. Тъчреферът обаче маркира съмнителна засада и попадението е отменено.

20 минута – Мартин Николов влиза на мястото на изгонения Кордова

35 минута – “Етър” понатисна в последните минути

жълт картон на Диаманка Секу за остро влизане

42 минута – още един жълт картон за етърци, този път на Моран

43 минута – Янков отляво намери Диаманка Секу, но миг преди да отбележи е изпреварен от защитник, който чисти. Моран стреля с добавка, вратарят спасява.

Край на първата част.

Резерви за “Етър”: Ангел Мартинов, Кольо Станев, Мартин Николов (влязъл), Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Ивайло Димитров, Радослав Найденов, Дидис Пита, Брайън Есало, Макан Сидибе, Жан-Марк Тибуе.

Начало на втората част

След почивката атаките на двата отбора ще водят Ивайло Димитров и Дани Младенов

46 минута – жълт картон и за току-що влезлия Даниел Гаджев от габровци за остро влизане

50 минута – “Етър” не получава стопроцентова дузпа! Кольо Станев се откъсва отдясно и центрира, капитанът на “Янтра” с широко разперена ръка избива топката, но въпреки претенциите на етърци дузпа не последва

58 минута – влизат Брайън Есало и Макан Сидибе

63 минута – Дани Младенов от фаул стреля на сантиметри над напречната греда

след корнер на етърци защитник на “Янтра” едва не си вкарва автогол, топката минава на сантиметри над гредата

71 минута – “Янтра” пропуска да вкара гол

73 минута – Кольо Станев пропуска да вкара – сам срещу вратаря отдясно стреля, но стражът успява да избие

76 минута – гол за “Етър”! Дидис Пита отляво центрира перфектно към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря и бележи за 0:1!

78 минута – Ловре Кнежевич от дълбочина извежда Брайън Есало сам срещу вратаря, финтира го и 0:2!