“Янтра” и “Етър” играха контрола в Габрово. Мачът бе на официалния терен на стадион “Христо Ботев”, който бе заснежен.

Защитата на етърци се водеше лично от наставника Николай Арнаудов, който игра като титуляр. Освен него в отбрана бяха Антонов, Стоянов и М. Иванов, на вратата – Карканджиу, халфове Петров, Христов, Генчев и Балъков, нападатели Аврионов и Кънев.

Преди мача бе обявено, че освен Генов, Гайдаров и В. Димитров, контузени са още Ванков, Костадинов, Петев и Кушев. Като резерви са записани само юношите Бонев, Солак, Март. Иванов, Шабан и Тодоров.

Мачът започна с натиск на “Янтра” и още във 2-ата минута след пас на Спасов към Чирпанов се наложи Тихомир Антонов да избива от голлинията. Удар на Ракидзис пък бе избит от Карканджиу.

След фаул, изпълнен от Аврионов, топката облиза стената и излезе в корнер, а след изпълнението му Петров от воле стреля до гредата. В 30-ата минута Илиев от домакините на задна греда насочи топката, но от външната страна на мрежата.

За “Етър” най-опасното положение бе в 31-ата минута, когато Тихомир Кънев проби отдясно, напредна опасно и отправи диагонален удар, но вратарят Тодоров изби. Полувремето завърши 0:0.

В 47-ата минута Антоний Балъков навлезе по десния флаг и стреля, но ударът му също бе отбит от вратаря Тодоров. Десет минути по-късно габровският рефер Христо Минков вдигна първо жълт, а после и червен картон на Тихомир Кънев от “Етър” за оспорване на съдийските решения.

Етърци поведоха в 65-ата минута, след като Йордан Петров центрира и Мариян Иванов с глава между двама защитници стреля за 0:1. В 76-ата минута обаче реферът отсъди дузпа за “Янтра” за събаряне на Маринов от Тихомир Антонов и потърпевшият я реализира за крайното 1:1.

Етърци имаха подчертан превес и пропуснаха доста положения, а реферът свири край на мача в 87-ата минута. След срещата от щаба на “Етър” заявиха, че съдийството е било тотално в полза на домакините и реферът не е отсъдил две дузпи срещу Аврионов, при едната от които защитник е хванал топката с ръце.

Програмата на пролетния полусезон на Западната „Б“ група можете да видите ТУК.