"Спарта" нямаше проблеми срещу "Ситомир".

След като вчера „Етър” победи с 2:1, днес на „Ивайло” се получи същия резултат в полза на домакинския тим. Футболистите на „Спарта” (Самоводене) обаче стигнаха доста по-спокойно до успеха, след като вкараха двата си гола срещу „Ситомир” (Никопол) още през първото полувреме. „Спартанците” спокойно можеха да бият и с повече, но вместо това допуснаха попадение в края.

Светослав Караиванов откри резултата още в 4-ата минута. Иван Златков напредна отдясно и подаде към Сиско, който от около 13 метра прати топката по земя в долния ляв ъгъл.

След гола домакините контролираха ситуацията на терена и в 32-ата минута успяха да удвоят преднината си. Стойчо Иванов изпълни страхотно фаул отдясно на вратата и не остави никакви шансове на стража Николов.

Всичко можеше да бъде решено още преди почивката, но Светослав Станчев направи невероятен пропуск. Той бе изведен сам срещу Николов, финтира го и на празна врата от десетина метра стреля над напречната греда.

Стойчо Иванов (в средата) изпълни отлично фаул, за да направи 2:0.

Гостите нанесоха първия си удар едва три минути след почивката, когато Георги Георгиев стреля отдалеч покрай дясната греда на Русев. Това си остана и единственото по-сериозно нещо, което тимът на „Ситомир” успя да сътвори, с изключение на гола в 90-ата минута.

Преди него „спартанците” пропуснаха нови възможности за 3:0, след като Красимир Гавазов стреля над вратата, Николов улови удар на Мартин Младенов, а Иван Златков уцели лявата сглобка след отличен самостоятелен пробив, започнал от центъра.

Така дойде последната минута и фаула точно пред наказателното поле на домакините. Станимир Георгиев го изпълни майсторски, пращайки кълбото в горния десен ъгъл на Русев.

Въпреки че „Спарта” поведе с две попадения още след половин час игра и мачът протичаше спокойно, габровският рефер Никифор Велков успя да изнерви сериозно футболистите и публиката с няколко изключително спорни отсъждания.

Приятно впечатление обаче направи агитката на „Спарта”, която освен с тъпан, се бе въоръжила и с вувузели, които създадоха колоритна атмосфера на стадиона.

Възпитаниците на Борислав Евтимов заслужено взеха трета поредна победа, но тепърва им предстоят четири много сериозни мача в първенството – домакинства на „Спартак” (Плевен) и „Янтра” (Габрово) и гостувания на „Академик” (Свищов) и „Локомотив” (Горна Оряховица).

Всички резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.

“Спарта”: Р. Русев, Ст. Иванов, М. Симеонов, Д. Панайотов, М. Младенов, Д. Димитров (83 Ш. Дахилов), Ив. Златков, Ив. Момчилов, Св. Караиванов (58 Ив. Иванов), Кр. Гавазов (87 Г. Каравасилев), Св. Станчев.