347243418_841611237632820_1122818926288474246_n

Отборът на „Тера Трак“ стана шампион на България по минифутбол за втора поредна година. Възпитаниците на треньора Тихомир Тодоров триумфираха на финалите на Шампионската лига в курорта Слънчев бряг и отново вдигнаха купата. Преди тях единственият тим, печелил в две поредни години първенството бе този на „КЦМ 2000 груп“ (Пловдив), когото великотърновци сега елиминираха на полуфинала.

В предварителната група „Тера Трак“ победи с 2:1 „Лидер-Надежда“ (София) и с 2:0 „Ачи консулт“ (Казанлък), което осигури класирането за елиминационната фаза. В третия мач без значение загуби от „Шурданица“ (Монтана) с 2:3. На осминафинала великотърновският тим отнесе „Ла фурия“ (Крумовград) с 3:0. Оспорван бе четвъртфиналът с „Тяло пречиш ми“, в който „Тера Трак“ губеше с 1:3 пет минути преди края, но успя да стигне до равенство. Изравнителният гол на Любо Генчев за 3:3 бе избран за най-красив на финалите на Шампионската лига. При дузпите великотърновци надделяха, като точни бяха Добри Петров, Явор Генчев и Любомир Генчев.

Полуфиналът с „КЦМ 2000 груп“, в чийто състав са 7 национали по минифутбол, на практика противопостави двата най-силни отбора. Срещата изобилстваше от съдийски грешки, предизвикали сериозно напрежение. Пловдивчани поведоха с 1:0 след обратен тъч, но Георги Колев бързо изравни. Редовното време приключи 2:2, като за „Тера Трак“ вкара Илиян Димитров. При дузпите съперниците бяха точни след първите три удара от бялата точка. Четвъртият на Явор Генчев взриви обстановката. Вратарят на „КЦМ 2000 груп“ отби топката, но тя се завъртя удари се в металната част на вратата зад голлинията и се върна на терена. Тримата рефери първо не зачетоха гол, но след бурно оспорване от „Тера Трак“ се стигна до гледане на запис, който потвърди правотата на великотърновци. При петите дузпи Венци Димитров спаси, а Кристиян Райчев не остави шансове на вратаря и победата стана факт.

На финала срещу „Мечките“ великотърновци спечелиха с 2:0 и ликуваха с титлата. Още в 50-ата секунда на мача след разиграване топката попадна у Любомир Генчев, който я прати в мрежата – 1:0. Три минути преди края на двубоя Добри Петров получи топката пред вратата, завъртя се елегантно и стреля за крайното 2:0. Явор Генчев получи приза за MVP на финалите, а брат му Любо Генчев – за отбелязан най-красив гол.

337138759_952704075856109_284416455633603874_n - Copy

„Чувството е страхотно! Най-малко съм очаквал да дублираме титлата, тъй като има много стойностни отбори. Момчетата са чудесни, въпреки липсите, които имаме. Страхотно изигран финален мач! Турнирът беше много стойностен, с чудесна организация. Всички, гледали полуфинала, бяха категорични, че сме надиграли съперника. Справедливо бе да бъде зачетено попадението на Явор Генчев, защото топката влезе във врата. Надявам се на достойно представяне в Шампионската лига, която ще е от 6 до 10 септември в Унгария, най-после да прескочим осминафиналите, до които две години достигаме. Благодаря на нашия президент Ивайло Иванов за всичко, което толкова години прави безкористно за нас“, коментира треньорът Тихомир Тодоров.

Воденият от него тим е завоювал всички големи трофеи у нас на минифутбол – първо спечели „Лига България“, после два пъти -Шампионската лига, носител е и на Суперкупата.

Шампиони на България с екипа на „Тера Трак“ станаха вратарите Венци Димитров и Димитър Пантев, защитниците Явор Генчев, Росен Ванков, Ивайло Тодоров, Милен Савов и Людмил Петров, халфовете Георги Колев, Кристиян Райчев, Любомир Генчев, Илиян Димитров и Мартин Иванов, нападателите Тихомир Кънев и Добрин Петров.