375900706_327861036670138_7813485092822787771_n

Великотърновският “Тера Трак”, който е шампион на България по минифутбол, записа и първа победа в участието си в Шампионската лига. 26 отбора от Европа спорят в Орадея (Румъния) за званието европейски клубен шампион.

„Тера Трак“ удари с 2:0 в решаващия втори мач от предварителната си група “Зире” (Азербайджан) и се класира за осминафиналите. В първия си мач българският първенец бе завършил 3:3 с украинския шампион “Андезит”. След двата мача великотърновци финишираха на първото място в групата си.

Мачът срещу азерите бе решен с два бързи гола още в началото. В 6-ата минута Любо Генчев изпълни фаул на самата тъчлиния, като преди това даде вид, че ще прави къс пас. Вместо това обаче с плътен удар прокара топката под стената и в близкия ъгъл – 1:0. Само след пет минути при атака на съперника отскочилата топка попадна у Тихомир Кънев, който напредна сам срещу вратаря и удвои резултата. До края на мача нови голове не паднаха, като в последните минути „Зире“ удари греда, а Венцислав Димитров имаше отлични намеси.

375331125_327856760003899_2181242262814576666_n

“Тера Трак” утре на осминафиналите излиза от 13 ч. срещу втория от Група G, а ако спечели – четвъртфиналът му е от 21:00 ч.