IMG_3892

Отборът на ХК „Търновград“ не успя да увеличи точковия си актив в последния мач за годината срещу шампиона „Бяла“ и отстъпи с 34:41 (15:23). По-класният тим на гостенките взе победата и завършва като есенен първенец с 12 точки, следван от „Етър-64“ с 11 т. и други.

„Белите тигрици“, както наричат себе си хандбалистките от Бяла, поведоха с 0:3 още в началото. Великотърновки на свой ред опитаха промяна и в 10-ата минута успяха да изравнят резултата до 6:6. Последното равенство обаче бе минути по-късно – 8:8, след което съперникът започна да трупа аванс. В 26-ата минута бе вече 13:18, а две минути преди почивката преднината стана 8 гола – 14:22, след поредица от спасявания на вратарката на „Бяла“.

През втората част нещата не се промениха съществено. Гостенките поддържаха комфортен аванс, който в 52-ата минута достигна 12 гола – 26:38. До края те намалиха темпото, а великотърновки вкараха 8 попадения срещу само 3 в мрежата на Гери Александрова и краят дойде при 34:41.

„Търновград“ завършва есенния дял от първенството с три победи, едно равенство и три загуби, актив от 7 точки, който му дава сериозни шансове за място в четворката, отборите от която продължават битките за шампионката титла.