Aka-2-scaled

Домакинска загуба с 0:2 претърпя отборът на „Академик“ в среща от петия кръг в първенството на Северозападната Трета лига. Свищовлии паднаха от „Бдин“, като получиха по един гол във всяко едно полувреме.

„Студентите“ повече владееха топката и атакуваха, но не успяха да реализират головите си възможности. Гостите от Видин пък заложиха на по-затворена игра, контраатакуваха бързо и опасно.

За тази тактика им помогна е развитието на срещата. Радослав Захариев откри резултата с удар отблизо още в 8-ата минута, като се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините. В 13-та минута Кристиян Б. Иванов овладя топката извън наказателното поле и с топовен изстрел я насочи към горния ъгъл, но вратарят на бдинци успя да я избие в корнер. Секунди по-късно нападател на гостите се откъсна очи в очи с Християн Стоянов, но отличната му намеса предотврати сигурен втори гол.

До края на частта „студентите“ бяха по-настоятелния отбор. Нов далечен удар в 38- ата минута бе избит от вратаря на видинчани и така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:1.

През второто полувреме от скамейката се появиха лекувалият дълго време контузия Кристо Яначков и новопривлеченият защитник Несим Сали, които замениха съответно Момчил Емилев и Ангел Ангелов. „Студентите“ се настаниха трайно в половината на видинчани, които пък разчитаха на изритани топки и бързи контраатаки. В 82-ата минута се откри и най-чистото положение за гол пред „Академик“, но Яначков от упор с глава стреля в обхвата на вратаря. Всичко приключи в 85-ата минута, когато Александър Соколов отболяза второ попадение, завършвайки поредна контра.

Поражението е първо за сезона за свищовлии, които до момента имаха две победи и две равенства в срещите за първенство.