В истинска атракция за участници и зрители се превърна студентският турнир по боулинг Турнирът бе открит от пом. ректора на ВТУ доц. д-р Милен Михов, който изстреля и първата топка в кеглите. Участие взеха 48 студенти, а след оспорваната квалификация тримата финалисти разпределиха и медалите в още една зрелищна игра.

Победител стана Николай Йорданов, следван от Иван Сираков и Весела Андреева. Надпреварата по боулниг предшестваше уникалното за града събитие Ден на предизвикателството за студенти – 24 часа спорт, която стартира в сряда в 18 часа и трябваше да прилючи снощи в 18 ч.

Спортният маратон бе организиран от Студентския съвет на Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”, преподаватели в катедра Теория и методика на обучението по физическо възпитание и практиканти в неправителствената организация “Идея спорт”.През вчерашния ден бяха определени победителите в състезания и по други спортове. Първите медали получиха призьорите в турнира по дартс. След много оспорвана борба победител стана Борислав Иванов, следван от Стоян Михайлов и Фужи Сеидов. Цецо Тотев трябваше да се задоволи с утешително 4-то място.

Невероятна битка на полето предложи финалната среща в турнира по стрийтбол, в който след далечен изстрел от дъгата победител стана отборът „Старите“ надиграл с 15:13 „Мечоците“. На трето място се подреди отбор “Змейовете”. Първенец в състезанието по тенис на маса единично стана Мирослав Милов. Негови достойни подгласници станаха Антон Симеонов и Валентин Дуловски. При двойките на първо място се класира отбор „Фаворитите“ (Стефан и Антон), следвани от “Северозапаза” (Мирослав, Агуая) и “Маниаците” (Преслав, Стилиян).

Волейболният турнир стартира в сряда в 18 часа и приключи в четвъртък в 4 ч. сутринта. При тройките първи е смесен тим от специалност „Физическо възпитание“, надделял на финала над отбора на преподавателя Светослав Стефанов, който включваше студентка от Полша и учещият магистратура Милен Въжарски. Трети са третокурсниците по физическо възпитание. Шампион при пълните отбори (шестици) стана смесен тим на студенти от Г. Оряховица, следван от студенти по физическо възпитание ІІІ курс и по история и география.