Днес в мач от 28-ия кръг на Северозападната „В” група на стадион „Арена” в Самоводене съставът на „Спарта“ загуби с минималното 0:1 от костеливия отбор на „Трявна“. Гостите успяха да извоюват 3-те точки с приятен и много грамотен футбол.

Още в 7-ата минута при една от постепенните атаки на „Трявна” Деян Лозанов откри резултата като се възползва от извеждащия пас на свой съотборник, остана очи в очи с Красимир Китов и го преодоля с удар по земя, който мина под плонжа на спартанския вратар – 0:1. След попадението домакините се хвърлиха да изравняват, но усилията им бяха неуспешни. Играта в средата също не им спореше, а гостите от Трявна моментално се възползваха от грешните пасове и контраатакуваха. Най-чистото положение през първата част за домакините изтърва Светослав Караиванов, който засече остро центриране с глава, но топката излезе покрай дясната греда в аут. Велислав Илиев също пробва своя късмет с далечен удар, който бе блокиран от противников защитник.

Втората част премина под тотален натиск на спартанците, но уви – без резултат. „Трявна“ успяха да обезвредят новата звезда на домакините Куаме Фидел, който така и не успя да заиграе в „Етър“ заради проблеми с нужния документ. В днешния мач на няколко пъти остана зад гърба на защита и бе маркирана засада, а през останалото време беше успешно опазен от тревненските защитници. В герой за гостите през второто полувреме се превърна добре познатият защитник от турнира за аматьори в ДКС „Васил Левски“ Айдън Халилов – Пуйол. Той успя да изчисти топката в корнер точно пред голлинията след поредната домакинска атака, в която коженото кълбо бе насочено със след удар по земя покрай вратаря Мирослав Киров, но сърцатият защитник на „Трявна“ не позволи резултата да бъде изравнен. Спартанците се отчетоха с още два фрапантни пропуска. Първо Ивелин Момчилов остана непокрит в наказателното поле и бе намерен с точно центриране, но не се възползва от великолепна възможност за изравняване на резултата. Въпреки, че беше останал сам срещу вратаря, той реши да отиграе с едно докосване и изпрати топка близо до левия страничен стълб.  Малко след това домакините изпълниха ъглов удар, след който последва меле, в което най-съобразителен се оказа Фиделе, но той вместо да изравни нацели дясната сглобка. В последните минути на двубоя домакините останаха с 10 души, след като Красимир Гавазов получи директен червен картон защото беше останал последен в защита и фаулира противников нападател, който се беше устремил да излезе сам срещу Красимир Китов.

„Спарта“: Красимир Китов, Тихомир Антонов, Димитър Димитров, Мариян Симеонов, Даниел Панайотов, Красимир Гавазов (ч.к. 90+), Иван Златков,  Велислав Илиев, Лъчезар Русев, Куаме Фидел, Светослав Караиванов (Ивелин Момчилов)

Преди мача председателят на Зоналния съвет на БФС Георги Велинов връчи купата и златните медали на юношите старша възраст на “Спарта”, който станаха шампиони на своята зонова група.

Юношите старша възраст преди мача ликуваха с шампионската купа и златните медали.