Гол на Иван Златков бе отменен поради несъществуваща според гостите засада.

С два късни гола „Спарта” (Самоводене) загуби с 2:0 гостуването си на устремения към „Б” група „Бдин” (Видин). Домакините не позволиха разликата им с „Ботев” (Козлодуй) да бъде скъсена, а от щаба на гостите имат претенции и към съдийството в мача.

Първото чисто положение в мача беше за „спартанците”. Още във 2-ата минута Велислав Илиев излезе срещу вратаря, но скъси ъгъла и не успя да насочи топката във вратата. Домакините също атакуваха опасно, като до почивката създадоха две добри възможности. И двете бяха пред опитния Борислав Борисов, но в единия случай той стреля край вратата, а в другия вратарят Красимир Китов спаси удара му.

В 48-ата минута „Спарта” вкара гол, но той бе отменен от тъчрефера поради засада. Триходова комбинация, започнала от Красимир Гавазов и минала през Велислав Илиев завърши с попадение на Иван Златков, което не бе признато. „Гледахме след мача видеозаписа, ясно личи, че няма никаква засада”, коментира треньорът на гостите Борислав Евтимов.

Мачът продължи без много положения, като домакините предимно залагаха на центрирания, които не донесоха нищо, а в състава на „Спарта” се почувства липсата на наказания за 2 мача Светослав Караиванов. В средата на полувремето Евтимов първо подсили атаката с Георги Каравасилев, а после вместо Гавазов влезе и Тодор Шиков.

Течеше 75-ата минута, когато след центриране от корнер Куатару Мамаду с глава изведе „Бдин” напред – 1:0. „Спарта” изнесе играта напред, но пет минути преди края на мача получи втори гол чрез Зоран Цветкович, който според гостите е дошъл от двуметрова засада.

„Спарта”: Китов, Панайотов, Димитров, Антонов, Симеонов, Гавазов (75 Шиков), Момчилов, Златков (86 Дахилов), В. Илиев, Ив. Иванов (65 Каравасилев), Л. Русев.

„Локомотив” (ГО) падна у дома от „Янтра” (Габрово) с 0:2, въпреки че гостите бяха без четирима основни играчи – наказаните Николай Василев, Калоян Илиев и Момчил Кинов и ангажирания с „Видима” ветеран Емил Георгиев.

И двата гол за победата бяха дело на Мирослав Косев. Първият падна в 18-та минута. Косев получи извеждащ пас от Христо Марков и не сбърка, останал сам срещу вратаря. Второто си попадение нападателят на „Янтра” реализира в 61-ата минута възползвайки се от група грешка на вратаря на домакините.

Свищовският „Академик” нанесе сериозен удар като гост – 4:1 над „Левски”. „Студентите” изиграха в края на първата част 4 шеметни минути, в които нанизаха три гола! В 35-ата минута Калоян Каролев откри – 0:1. Точно след две минути играещият треньор Борислав Борисов също се разписа, а в 39-ата минута Васил Банов съвсем довърши домакините – 0:3. Все пак „Левски” върна почетен гол чрез Иво Миленов в 59-ата минута, но четвърт час преди края Евгени Систов наниза и четвъртия свищовски гол в мача.