"Спарта" и "Локо" (ГО) направиха дерби с висок заряд и качество.

«Спартанците» взеха заслужена победа с 2:0 над «Локо» (ГО) в оспорвано регионално дерби, играно пред близо 500 зрители на стадион «Ивайло». Двата отбора направиха много интересен мач, който за миг не остави публиката да скучае.

До 10-ата минута съперниците вече бяха изработили по едно положение – първо след центриране отдясно Ивайло Иванов не успя да засече топката пред вратата, а после пък пробив на Л. Стефанов от гостите завърши с остро центриране, пресечено от вратаря Китов.

Така се стигна до 15-ата минута, в която за пореден път се отличи Велислав Илиев. Откакто бе привлечен в «Спарта», бившият халф на «Етър» тотално промени облика на отбора и заедно с Гавазов придават сериозна класа на «спартанците». Велислав изпревари вратаря и вкара за 1:0, а в пореден мач към гола си прибави и голова асистенция…

Чест прави на горнооряховци, че изобщо не вдигнаха бялото знаме. В 17-ата минута удар по земя на Христо Петков мина встрани от десния стълб на домакинската врата, Пламен Иванов също отправи далечен удар, а в 21-ата минута Красен Славчев проби отдясно и центрира, но Красимир Китов отново безпогрешно улови.

За домакините Светослав Караиванов в 36-ата минута можеше да реши мача, като нахлу напълно сам отляво в наказателното поле, но вместо да опита удар, реши да подава на Иван Златков, който бе застигнат от защитник и блокиран. После пък далечен удар на Краси Гавазов с мъка бе изваден от вратаря на гостите Петков.

Агитка от около 60 човека подкрепяше гостите.

В самия край на полувремето и локомотивци се разминаха с чист гол. След центриране отдясно Пламен Иванов с глава изпревари вратаря, но топката мина до гредата. Другият голям пропуск на «Локо» бе в 56-ата минута, когато избита топка попадна у Стефан Бакърджиев, който отбизо от чиста позиция би над гредата.

След това дойдоха отново силните минути на Велислав Илиев, който първо навлезе и технично стреля в обратния ъгъл, но топката мина встрани. Пак той в 59-ата минута излезе съвсем сам срещу вратаря, но би до гредата. В 75-ата минута В. Илиев нахлу на скорост в пеналта и бе съборен, за което последва логична дузпа. От бялата точка Красимир Гавазов със силен удар под плонжа на вратаря Петков наказа родния си тим – 2:0. Това вече реши мача и до края само един далечен удар на Караиванов профуча до страничния стълб.

Трябва да се отбележи и отличното съдийство на Петър Петков и помощниците му Кандиларов и Гинчев. Реферът следеше играта отблизо, бе точен при картоните и държеше мача в ръцете си, като също допринесе за високото качество на дербито.

„Спарта“: Китов, Димитров, Симеонов, Антонов, Панайотов, Момчилов, Кр. Гавазов, Златков (76 Каравасилев), Иванов (62 Л. Русев), В. Илиев, Караиванов (90 Шиков).

„Локомотив“: Ст. Петков, Стефанов, Маринов, Бакьов, Хр. Петков (80 Пл. Петков), Славчев, Радев, Бакърджиев, Р. Иванов, Пл. Иванов, М. Гавазов (80 Кузманов).