Turnir_Dolna
Купа, златни медали, 400 лева премия и торта-уникат отнесоха в Свищов победителите във второто издание на Градски футболен турнир в Долна Оряховица. Футболната надпревара бе спечелена от свищовския отбор „Сектор В“, който победи на финала местната формация GO Boys. За вторите в класирането премията е 200 лева.

В продължение на два дни 7 отбора от региона спориха за призовите места в турнира. До финалите стигнаха „Маверик“ и „Ню Старс“, които спориха за бронзовите медали, и GO Boys и „Сектор В“, които определиха къде отива купата. Наградата за третите – New Stars, е 100 лева. Първите три отбора получиха и специална награда торти.

Голмайстор на турнира стана Светлин Дамянов от „Сектор В“. Специални благодарности получиха и съдиите Антон Христов и Петър Гугучков.

Турнирът бе замислен миналата година от Младежката организация „За добро“. Партньори са Кметство Долна Оряховица и Община Горна Оряховица чрез ОП „Младежки дейности, спортни имоти и прояви“. Тази година съорганизатор е и футболният клуб „Локомотив“. С негова подкрепа се организира силен турнир за деца, родени 2013 и 2015 г., спечелен съответно от „Локо“ (ГО) и „Левски“ (Лясковец).