На 21 април (сряда) от 18 ч. ще е тържественото награждаване на хандбалистките от „Етър-64” с шампионската титла на страната. Това стана ясно, след като бе постигната договорка с ръководството на габровския „Бъки” мачът между двата отбора да се изтегли от 24 април с три дни по-рано. Така след мача с габровки в ДКС „Васил Левски” етърки за втора поредна година ще триумфират със златните медали в шампионата.

Днес „Етър-64” записа победа с 34:22 в отложен мач от първенството срещу националния отбор за девойки, който се състезава под името “Евро- 2011″. Двубоят се игра в габровската зала „Орловец”. Йонка Генчева даде шанс за изява и на трите вратарки Александрова, Николова и Косева, които пазиха по 20 минути. Срещата бе равностойна до средата на полувремето, когато етърки водеха с два гола 10:8. След това „виолетовите” започнаха да трупат аванс, взеха полувремето с 16:9, а след почивката продължиха методично да увеличават разликата. Най-резултатна бе Александрина Бурнева, която отбеляза 13 гола.

„Етър-64″: Александрова, Зорн. Стефанова 1, Семерджиева 5, З. Стефанова, Стоилова 5, Богданова 6, Бурнева 13 (Д. Николова, Косева, Дончева 2, Н. Стефанова 2, Иванова, Цветанова, Костова/.