pavl

Трета поредна победа в контролите записа обновеният състав на ОФК „Павликени”. След “Росица” (Поликраище) и “Левски 2007” възпитаниците на Илия Пендов удариха и „Янтра” в Габрово с 3:1. Мачът се игра на изкуствения терен в спортен комплекс „Христо Ботев”.

И трите гола за павликенчани бяха дело на нападателя Димитър Кушев, съответно в 35-та, 75-та и 87-та минути на срещата. Така таранът вече има седем попадения в проверките.

Кушев откри резултата след извеждащ пас, а малко след това пропусна да вкара втори гол, улучвайки гредата. За домакините изравни Николай Банов от дузпа в края на първото полувреме, която беше отсъдена за задържане в наказателното поле на Алекс Згрипаров. Преди това при Банов уцели десния страничен стълб от пряк свободен удар.

Димитър Кушев покачи на 1:2 петнайсетина минути преди края, засичайки в движения прострелно подаване. Третия си гол бившият етърец реализира като открадна върната от бранител топка, напредна и не остави шансове за вратаря на домакините.

Днес тимът среща “Янтра” (П. Тръмбеш), а във вторник ще приеме “Етър”.

ОФК „Павликени”: Русев, Стоянов, Николаев, Гецов, Александров, Кръстев, Шипкалиев, В. Тисовски, Св. Йорданов, Ст. Гинчев, Д. Кушев.