IMG_9899

ОФК „Павликени” надделя с 2:0 в областното дерби срещу дублиращия отбор на „Етър”. Домакините разполагат с по-опитни футболисти и имаха превес, изразен в две попадения на Стефан Гинчев в 48-а и 69-а минута. Етърци също създадоха две-три ситуации пред вратата на Ивайло Петков. След този кръг павликенчани са седми, а “виолетовите” – на 16-о място от 18 отбора, като в сряда приемат “Левски” (Лом), осигурил си днес влизането във Втора лига.

Свищовският „Академик” продължи победната си серия, като би с 1:0 „Спартак” (Плевен). След поредица от 11 мача без победа „студентите” под ръководството си на новия наставник Евгени Маринов записаха четвърта поредна победа и се вдигнаха до 12-ото място в класирането. И двата отбора имаха куп възможности, но единственият гол падна в 72-ата минута, когато след хубава атака по десния фланг топката бе центрирана към непокрития бивш етърец Георги Колев и той отблизо я насочи в мрежата – 1:0.

1900703_727277937304670_101521756_o

„Янтра” (Полски Тръмбеш) продължава да отстоява третото си място в Северозападната Трета лига, като взе равенство 2:2 като гост на „Дреновец”. През първото полувреме никой не взе превес, а мрежите останаха сухи. След почивката беше доста по-интересно. В 50-ата минута Любомир Генчев центрира от фаул и Красен Славчев изведе гостите напред в резултата. Отговорът беше мигновен, но Александър Веселинов пропусна отблизо да изравни. После атакуващото дуо на “Янтра” Любомир Генчев и Ростислав Данчев не успя да завърши успешно отлична възможност.

В 65-ата минута Веселинов изравни с глава след центриране на съотборник. Скоро обратът беше факт – Георги Стоянов шутира по диагонала за 2:1. Десетина минути по-късно Генчев оформи окончателното 2:2 след точно изпълнена дузпа. В оставащото време домакините продължиха да сипят центрирани топки в наказателното поле на съперника. Пред отсрещната врата обаче бяха проведени няколко опасни контраатаки, като на два пъти Генчев пропусна да донесе победата за своя тим.