С летящ старт в пролетния дял на първенството в „А” група- зона “Североизток” тръгна мъжкият волейболен отбор на „Царевец-19”. В събота в ДКС „В. Левски” тимът удари с 3:1 „Калбо” (Шумен) и взе първа победа в шампионата. През зимната пауза картотека получиха двама юноши Иво Димитров и Георги Димитров и Александър Крумов. Играещият треньор Калин Зарков отново влезе в ролята си на разпределител и умело организираше атаката на тима.

Първият гейм тръгна отлична за домакините, които имаха аванс от 4-5 точки, но в края бяха много близо до обрат. При 24:21 гостите направиха 4 поредни точки и дръпнаха в резултата. Последва таймаут и след него великотърновци успяха да спечелят драматично гейма с 29:27. Успехът успокои домакините и те влязоха отпуснати във втората част. Шуменските волейболисти се разиграха и поведоха с 8 точки разлика и взеха гейма с 25:20. Много силни изяви имаха съвсем младите Георги Димитров и Иво Димитров, който влезе на мястото на получилия контузия Теодоси Симеонов. Следващите два гейма преминаха под диктовката на домакините и ги взеха с 25:16 и 25:14.

„Първия гейм си позволихме отпускане. Едва в третия и четвъртия показахме на какво сме способни и момчетата разкриха, че имат потенциал. Много съм доволна от младите в отбора, за които това бе дебют в първенството. Надявам се, че ще спечелим и срещу ВК „Казанлък”, който приемаме в събота от 16 ч.”, коментира президентът Диана Иванова.

„Царевец- 19” – „Калбо” 3:1 ( 29:27, 20:25, 25:16, 25:14)

ВК „Царевец- 19”: Калин Зарков, Ангел Тодоров, Теодоси Симеонов, Илия Илиев, Георги Димитров, Александър Крумов, Виктор Петров – либеро (Иво Димитров)