351780235_639745251028337_2844154114559581407_n

Отборът на „Лозен 1924“ (Сухиндол) стана безапелационен първенец на елитната футболна областна група. В последния кръг сухиндолци разгромиха като гости „Левски“ (Лясковец) с 6:2, а с 4 гола се отличи Даниел Димитров.

Той откри резултата в 8-ата минута, а три по-късно Димитър Попов изравни с плътен удар. Владислав Анев бе точен за 1:2 в 18-ата минута, а Даниел Димитров вкара за 1:3. Венцислав Димитров намали на 2:3 в 36-ата минута. Почивката дойде при 2:4, като отново Даниел Димитров остана на чиста позиция. Пак той се разписа за 2:5 в 51-вата минута, а крайното 2:6 оформи Калоян Киров след малко повече от час игра.

Така „Лозен 1924“ (Сухиндол) финишира първи в класирането с 47 точки, като през сезона записа 15 победи, две равенства и само 1 загуба. Нападението вкара най-много голове в групата – 66, а защитата и вратарят пуснаха най-малко – 18.

Втори на 9 точки след тях завърши „Изгрев-93“ (Царевец), следван от „Земеделец-93“ (Козловец), който в последния кръг разби като гост „Левски 1986“ (Стражица) с 5:1 и го изпревари на третото място. Последен е „Рудановски“ (Константин), който загуби всичките си 18 мача през сезона.