IMG_3367

„Локомотив” (Мездра) изненада втория в класирането на „Б” група „Локо” (ГО), като го би с 2:1 и си върна за домакинското поражение от есента. Гостите решиха всичко с голове на Ивайло Цветанов и Николай Цветков още преди почивката.

Мачът се игра пред около 600 зрители на изключително тежък терен. В 8-ата минута Смирнов проби отдясно и центрира, но Красен Трифонов не успя да засече топката във вратата. После пък Атанас Димитров отправи далечен удар, но вратарят Иванов улови. Тимът от Мездра обаче изненада с атакуващ футбол и пренесе опасностите пред вратата на Рашков. В 28-ата минута Петър Димитров се откъсна сам срещу вратаря, но заради разкаляния терен бе застигнат от защитниците. Горнооряховци бяха положили много усилия да изчистят терена от снега, но той бе изключително кален и не позволи каквито и да е технични действия.

Отново Петър Димитров напредна в 30-ата минута и стреля в десния стълб, а отскочилата топка попадна у Ивайло Цветанов, който на празна врата я натика в мрежата – 0:1. Треньорът Сашо Ангелов веднага подсили атаката, като вкара Николай Иванов на мястото на Димитров. Отборът му бе близо до изравняване в 36-ата минута, когато след поредното центриране Красен Трифонов насочи топката с глава, но вратарят Иванов я измъкна изпод крака на Николай Иванов.

В 41-ата минута капитанът на гостите Николай Цветков се измъкна отдясно и стреля в обратния ъгъл за 0:2, като домакините претендираха за засада.

IMG_3377

Калта тотално затрудни играта и на двата тима.

Втората част започна с натиск на горнооряховци и силен удар на Н. Иванов бе боксиран от вратаря. В игра се появиха и Карапетров и опитният Миро Иванов, но калта осуетяваше всякакви опити, а тимът от Мездра изнесе играта напред и непрекъснато дебнеше за контри. Нищо интересно не се случи чак до 75-ата минута, когато Миро Иванов от фаул стреля в стената и после прати върналата се топка близо до гредата.

„Локо” (ГО) усили натиска в последните десет минути и в 82-ата след центриране на Деко настана меле, при което Смирнов отправи опасен удар, но топката бе избита в корнер. В следващата атака пък рейд на Любо Генчев завърши с пас към Балъков, който от чиста позиция би над гредата.

До края домакините атакуваха, а мездренци ги дебнеха на контри. Все пак в 89-ата минута Деко бе съборен в пеналта и реферът Румен Христов отсъди дузпа, която Антоний Балъков превърна в 1:2. В продълженията горнооряховци натиснаха в опит за изравняване, но едва не получиха и трети гол, като ударът на Мишев бе спасен от Рашков.

След последния сигнал играчите на „Локомотив” (Мездра), чийто треньор Иван Редовски преди мача обяви, че „влакчето” е техен патент, тотално издразниха домакините, като направиха точно пред агитката „влакче на победата” и бяха замерени от снежни топки.

„Локо” (ГО): Рашков, Пенев, Мар. Иванов, Харизанов (46 Карапетров), Фиданин, Михайлов, Л. Генчев, Балъков, Димитров (35 Н. Иванов), Смирнов, Трифонов (57 Мир. Иванов).