459684143_838129354969710_7159925790079919776_n

Горнооряховският „Локомотив“ допусна загуба с 2:0 при гостуването си на „Марек“ след серията от три поредни победи без допуснат гол. Поради контузии срещата пропуснаха Генадий Ганев, Мариян Иванов и Алиуне Бадара, както и Иван Аврамов, наказан заради натрупани пет картона.

Локомотивци започнаха добре мача и създадоха няколко положения, при едно от които Янислав Цачев вкара топката в мрежата на дупничани, като според гостите е маркирана спорна засада. Домакините поведоха в 44-ата минута с красиво попадение на Илия Димитров със задна ножица, като според локомотивци преди гола нападателят на „Марек“ играл с ръка.

През втората част „Марек“ наложи траен превес и удвои в 62-ата минута отново чрез Илия Димитров с диагонален удар, като окончателно реши мача. Дупничани изпуснаха до края още няколко сериозни положения за трето попадение.

В следващия кръг на „железничарите“ предстои второ поредно тежко гостуване – този път на водача „Пирин“, като мачът в Благоевград бе отложен с два дни и ще се играе на 23 септември (понеделник) от 18:30 ч.

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Галин Ташев, Михаил Минков, Георги Вълчев, Кристиян Райчев, Никола Колев, Панайот Пасков, Цветослав Петров, Стефан Митев, Янислав Цачев, Георги Колев.