340653905_702975248272331_882030699779411908_n

Горнооряховският „Локомотив“ загуби в Севлиево, като до средата на второто полувреме водеше с 0:1, но допусна обрат и падна с 3:1. Така „железничарите“ слязоха на четвъртото място в класирането.

В 44-ата минута Димитър Байдаков се разписа, след като Николай Иванов открадна топката и намери нападателя в чиста позиция за 0:1. Домакините обаче успяха да изравнят в 64-ата минута чрез Мартин Корназов, девет минути преди края след колективна грешка в горнооряховската отбрана севлиевци стигнаха до второ попадение с гол на Николай Георгиев, а в края на мача Никола Какамъков оформи крайното 3:1. Севлиевският страж Христо Лалев хвърли топката на центъра, където я пое Какамъков и оттам прехвърли Венци Димитров.

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Милен Савов, Ивайло Тодоров, Али Ахмед, Кристиян Райчев, Явор Генчев, Николай Иванов, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Янислав Цачев, Димитър Байдаков.

След „Партизан“ и „Ювентус“ свищовлии биха и „Боруна“

2

След серия от загуби и последвалата треньорска рокада свищовският „Академик“ тръгна нагоре и записа три поредни победи. След успехите над „Партизан“ в Червен бряг и „Ювентус“ (Малчика) у дома, „студентите“ биха с 3:2 при гостуването си на „Боруна“ (Царева ливада).

Още във 2-ата минута Кристиян Иванов изведе гостите напред – 0:1. Александър Скорчев изравни от дузпа в 30-ата минута, но веднага след това последва дузпа и за “Академик”, която капитанът Иван Ганев превърна в 1:2. В 80-ата минута Димитър Николов реши мача с трети гол, а в самия край Скорчев доведе нещата до почетното 2:3.

“Павликени” вкара 4 на “Дреновец”, можеше и още

IMG_8634

„Павликени“ взе чудесна победа с 4:1 над „Дреновец“, като до почивката домакините водеха с 2:0, а после добавиха още два гола срещу почетен за дреновчани. За Играч на мача бе определен Мартин Ширтев, който получи традиционната награда бутилка вино от Община Павликени.

Домакините можеха да бият с двуцифрен резултат, но подобен разгром беше предотвратен, благодарение на отличните прояви от стража на гостите Юлиян Весков. Тодор Чирпанов откри головата сметка след центриране от корнер в 5-ата минута. Десетина по-късно Емил Мандев от гостите беше отстранен с червен картон. Мартин Ширтев пое топката, надбяга трима и с бомбен шут удвои резултата в 37-ата минута. Малко след почивката Стефан Гинчев реализира третото попадение. Скоро и Калоян Калчев се разписа – 4:0, после Гинчев нацели греда. Денис Димитров реализира почетното попадение за “Дреновец” в 79-ата минута.

“Янтра” (П. Тръмбеш) взе точка от лидера

В Полски Тръмбеш местният “Янтра” направи 0:0 срещу водача “Локомотив” (Мездра), като точката затвърди гостите на върха в класирането. Доста кадрови проблеми имаха домакините, осезателно се почувства отсъствието на нападателите им Тони Маречков и голмайстора Любомир Генчев. Въпреки това бяха близо до победата, но Красен Славчев пропусна да вкара отблизо в средата на втората част. Стана равностоен мач, като гостите заложиха на центрирания, от които не произлезе нищо.