455651876_821818079934171_889980638943361738_n

„Локомотив“ (ГО) допусна минимална загуба с 2:1 при гостуването си на „Беласица“ в Петрич. Грешка в сайтовете, които следят на живо футболните срещи, внесе объркване сред феновете, като дълго време бе сочен резултат 0:1 с гол в 16-ата минута, което всъщност бе удар в гредата.

В стартовия състав Лъчезар Русев бе направил няколко промени, като на вратата този път застана Генадий Ганев, а като титуляри се появиха Мариян Иванов, Иван Аврамов и Цветослав Петров. В групата пък освен тайно контузения Никола Колев не бе и получилият травма в коляното Даниел-Виктор Кънчев.

Мачът, игран при много силен вятър, започна с атаки към двете врати. Първата опасна атака на гостите дойде в 10-ата минута, когато мощен удар на Кристиян Райчев бе спасен от Захари Димитров. В 16-та минута след центриране от корнер и настъпило разбъркване Георги Колев стреля с глава, но топката срещна напречната греда. В други две спорни ситуации в наказателното поле горнооряховци претендираха, че реферът е останал безмълвен. Домакините също имаха чиста ситуация, след като нападател излезе сам срещу вратаря Генадий Ганев, но той спаси.

В 25-ата минута Атанас Карачоров проби по фланга и центрира, а Ирфан Садик засече топката от движение, но ударът му беше блокиран. След последвалия ъглов удар Валентин Костов на два пъти отправи удари към вратата, но защитниците на “Локомотив” се справиха. В 38-ата минута от фаул Антонио Ласков прати топката високо в наказателното поле на “Беласица”, Михаил Минков стреля опасно, но Захари Димитров се намеси удачно и не допусна попадение. “Беласица” също нацели греда – в 41-ата минута топката стигна до непокрития Димитър Иванов, той стреля, но улучи страничния стълб.

Второто полувреме стартира с натиск от страна на домакините, за да се стигне до 59-ата минута, когато Мартин Тодорски стреля от дистанция, но топката мина встрани от вратата. Ново разбъркване имаше и в 62-ра минута. Така се стигна до 67-ата минута, когато Аспарух Смилков финтира защитник, шутира неспасяемо и откри резултата – 1:0. Отново той в 84-та минута стреля от малък ъгъл, вратарят спаси, но топката отиде при Ирфан Садик, който с удар от въздуха вкара за 2:0.

Горнооряховци не се отказаха и в 3-ата минута на добавеното време след разбъркване в наказателното най-съобразителен беше Панайот Пасков, който с почетен гол оформи крайното 2:1. Четвъртата загуба остави „черно-белите“ на предпоследното място с 3 т., като зад тях е само ЦСКА 1948 II без спечелена точка и с мач по-малко. В следващия кръг на 25 август от 20:00 ч. локомотивци приемат “Струмска слава”.

„Локомотив“: Генадий Ганев, Кристиян Райчев, Мариян Иванов, Михаил Минков, Милен Савов, Панайот Пасков, Иван Аврамов, Цветослав Петров, Антонио Ласков, Алиуне Бадара, Георги Колев.