16(31)

Горнооряховският „Локомотив” спря серията си във Втора лига от три поредни победи, като записа домакинска загуба с 0:2 от „Пирин” (Благоевград). Гостите надиграха локомотивци с добра защита и ефективни контраатаки и спечелиха, отбелязвайки по един гол в двете части.

„Черно-белите” опитаха натиск в началото, но той бе повече хаотичен и не създаде сериозни опасности пред вратата на Яначков. В същото време „орлетата” направиха две-три опасни контри и Евгени Александров трябваше да демонстрира рефлекс. В 37-та минута обаче той не успя да опази вратата си и Цветомир Вачев даде гол преднина за „Пирин”. Младокът откри резултата, след като се освободи елегантно от защитник и прати топката в обратния на вратаря ъгъл – 0:1. Домакините се опитаха да протестират за редовността на гола, но реферът Цанко Миндалов бе категоричен, че нямат основания. След това Вачев продължи да тормози отбраната на „Локомотив”, като само намесите на Евгени Александров предотвратиха втори гол за юношата на „Славия”.

Локомотивци до почивката също обсадиха вратата на благоевградчани и Иван Пенев беше близо до изравняване в самия край на полувремето, но до гол не се стигна.

Ситуацията през втората част не се промени. „Пирин” умело парираше атаките на домакините, които действаха припряно и вместо до гол във вратата на Яначков, отново Александров трябваше да вади топката от мрежата си. В 71-ата минута Димитър Благов се разписа след опит за центриране, който се оказа неспасяем удар и така подпечата успеха на гостите с 0:2.

Домакинската загуба прати горнооряховци на деветото място с 14 точки, а в следващия кръг на 27 октомври (събота) от 16 ч. те гостуват на „Несебър”, който се намира непосредствено след тях в класирането.

„Локо” (ГО): Евгени Александров, Иван Пенев, Тихомир Трифонов, Димитър Калчев, Мартин Сандов, Ивайло Тодоров, Йордан Петев, Петър Чалъков, Красен Трифонов, Димитър Юруков, Тихомир Кънев.