neftohimik-lokomotiv-gorna-orqhovica-2

Трета поредна загуба през пролетния полусезон записа „Локомотив” (ГО). „Черно-белите” загубиха с 2:0 гостуването си на „Нефтохимик” в Бургас и продължават да нямат спечелена точка през годината.

Възпитаниците на Диян Петков вкараха по един гол в началото и в края на днешния мач. Двубоят започна вихрено за „шейховете“, които поведоха след само 4 минути игра. Пламен Тенев бе точен за бургазлии с премерен удар от точката за изпълнение на дузпа – 1:0. Второто попадение пък падна минута преди да изтече редовното време на мача. Николай Костов центрира в наказателното поле, където Живко Петков засече с глава, оформяйки крайното 2:0.

Локомотивци май нямат особена мотивация, след като са в средата на класирането и „Поморие” и „Верея” бяха извадени, а двата аутсайдера „Спартак” (Вн) и „Спартак” (Пл) са далеч назад в класирането. „Железничарите” влязоха в неприятна серия от едно реми и 4 загуби, като не са печелили мач от 8 ноември м.г. Тимът заема 9-а позиция с 26 точки, а в следващия кръг на 9 март (понеделник) приема „Хебър” (Пазарджик).

„Локомотив”: Вълков, Величков, Чанев, Райчев, Юруков, Пехливанов, Вачев, Рамадан, Стефанов, Неделчев, Колев.