IMG_9436

Без голове 0:0 завърши у дома горнооряховският „Локомотив” срещу „Пирин” (Разлог), с което съвсем се отдалечи от второто място и баража за елита. Гостите дори можеха да спечелят, ако не бяха ред чудесни спасявания на вратаря Пламен Колев.

Очакванията на Александър Томаш да стане открит двуостър мач се оправдаха. В 10-ата минута след подаване на Красен Трифонов отляво Ерик Почански вратарят спаси. Гостите също атакуваха и отправиха изстрели от дистанция, а в 17-ата минута техничен удар на Тончев бе изваден от Колев. Димитър Алексиев имаше възможност в 36-ата минута, но стражът улови топката.

Двуострата игра продължи и през втората част. Томаш засили атаката, като пусна в игра Тихомир Кънев и тунизиеца Суда. Последният можеше да открие в 68-ата минута, но от малък ъгъл би във вратаря.

В 76-ата минута след центриране отдясно Пехливанов от „Пирин” стреля с глава, но вратарят спаси. В ответната атака за локомотивци пък Мариян Иванов стреля със задна ножица.

Драматично бе даденото продължение, в което домакините търсеха гола, но „Пирин” на три пъти можеше да грабне победата, но Пламен Колев спаси ударите на най-добрия им футболист Тончев.

„Локо” (ГО): Колев, Мицаков (74 Желев), Харизанов, Пенев, Иванов, Михайлов (57 Суда), Апостолов, Мечев, Почански, Алексиев (53 Кънев), Трифонов.