Scan_20230901 (36)

С равенство 1:1 завърши мачът между „Локомотив“ (Дряново) и свищовския „Академик“, като домакините изравниха пет минути преди края, когато бяха с човек по-малко на терена.

Двата отбора направиха мач с куп положения пред вратите, но белязан с много агресия и нерви, довели и до три червени картона. По-чистите положения бяха за „студентите“, които съжаляваха за изпуснатата победа. Няколко пъти в мача техни играчи излизаха сами срещу вратаря, но пропуснаха стопроцентови положения.

Гостите поведоха чак в 60-ата минута, когато техен нападател бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която капитанът Иван Ганев със силен удар превърна в 0:1. Две минути по-късно домакините скочиха срещу съдийско решение, като треньорът им Пламен Обрешков блъсна рефера Ивайло Благоев. Последваха червени картони за треньора и за капитана Константин Йорданов. Малко след това двама играчи на „Академик“ излязоха сами срещу вратаря, но Момчил Емилев нацели десния стълб.

Дряновци не се отказаха и дори в намален състав върнаха гола. В 85-ата минута след изритана от вратаря им напред топка Христо Цонев надбяга защитата и вкара за 1:1. Две минути преди края и свищовлии останаха в намален състав, след като Благовест Ленков блъсна противников играч и също получи червен картон. Атаките до края на „студентите“ не донесоха промяна и оспорваният нервен мач завърши 1:1.