IMG_1296_1

Горнооряховският „Локомотив” измъкна ценно 0:0 в Созопол, като дори можеше да стигне и до победата в мач от 14-я кръг от „Б” група. Гостите превъзхождаха в дълги периоди от мача, но така и не можаха да реазилират предимството си.

Мачът противопостави единствените отбори от втория ешелон, стигнали до четвъртфиналите за Купата на България, след като елиминираха елитните „Ботев” (Пд) и „Лудогорец”.

Локовотивци бяха със силно окастрен състав след наказанието на Мариян Иванов и отсъстващите поради контузии Красен Трифонов и Атанас Димитров. Първият е с тежка аркада, а вторият – със спукано ребро.

Двубоят не предложи много интересни положения преди почивката. Съществен принос имаше и реферът, който накъсна играта с ненужни отсъждания и ошари горнооряховци с шест жълти картона.

През втората част нищо съществено на терена не се промени. В самия край на срещата обаче гостите от „Локомотив” можеха да си тръгнат с трите точки, като созополчани бяха на крачка от автогол, но в крайна сметка топката излезе в корнер. Така резултатът остана непроменен и двубоят завърши 0:0.

С равенството „Локо” (ГО) не успя да скъси дистанцията до първите два тима в класирането, но пък и разликата не се увеличи. Любопитното е, че и двата конкурента също направиха 0:0 в своите мачове – водачът в групата „Поморие” направи равен у дома с „Ботев” (Гълъбово), а „Дунав” направи същото като гост на „Верея”.

В следващия кръг на 21 ноември е дербито в Горна Оряховица, в което локомотивци приемат „Поморие”.

„Локомотив” (ГО): Пламен Колев, Денислав Мицаков, Атанас Фиданин, Иван Пенев, Иво Харизанов, Иво Михайлов, Мартин Райнов, Милен Желев, Антоний Балъков, Димитър Байдаков, Тихомир Кънев (Мартин Сандов, Николай Иванов).