Тъжни усмивки след края на втория финален мач.

Хокеистите на „Калоян” не успяха да спечелят отново титлата в Балканската лига, след като загубиха втория финален мач с 0:3 от НСА. В първата среща нашите спечелиха с 3:1, но тази победа се оказа недостатъчна. Драмата снощи бе пълна, след като в средата на последната третина резултатът все още беше 0:0. В последните минути обаче софиянци не само откриха, но и успяха да добавят още две попадения и да ликуват с първото място.

Тази инфарктна развръзка бе олицетворение на пълния с интрига и много обрати сезон. Припомняме, че двата финалиста завършиха трети и четвърти в редовния сезон, но на полуфиналите разбиха фаворитите „Ледени дяволи” и „Динамо”.

Мартин Костадинов бе избран за най-полезен играч в лигата.

„Калоян” бе съвсем близо до титлата, но и второто място е голям успех, като се има предвид, че тимът няма къде да тренира и се събира само за мачовете. Освен това двама от състезателите получиха индивидуални награди – Мартин Костадинов бе избран за най-полезен играч в лигата, а вратарят Явор Мечков – за най-добър дебютант.

Най-важното обаче е, че великотърновските хокеисти показаха какво означава да играеш със сърце и да се бориш докрай въпреки постоянните трудности. Със сигурност и през следващия сезон нашите ще са фактор в първенството, а дано след местните избори отношението към спортната база във Велико Търново се промени и има развитие относно изграждането на ледена пързалка в града.

Снимки: Мартин Линков.

Стражът на "Калоян" Явор Мечков - най-добър дебютант за този сезон.