“Етър” завърши 2:2 с “Видима” в интересен мач, игран пред близо 700 зрители на “Ивайло”. “Виолетовите” водеха с 2:0 до средата на втората част, но допуснаха с два леки гола гостите да изравнят. Първото полувреме мина в отлично темпо с положения пред двете врати и остави зрителите доволни от видяното.

Още във 2-ата минута след центриране отдясно на Трифонов защитник игра с ръка и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа, която Аврионов превърна в гол – 1:0. Мишо действаше много активно и след негово центриране отдясно Кушев можеше да се разпише, а в 38-ата минута пак Аврионов излезе сам срещу вратаря и стреля от движение, но той спаси. След центриране на Петров от фаул пак Аврионов с глава би до гредата. Силен удар на Илко Трифонов също мина край гредата.

Севлиевци също атакуваха опасно и имаха своите шансове. Плътен удар на Цветков в 21-ата минута се отби от крака на Ванков в корнер. Вратарят Венци Димитров на три пъти по блестящ начин спаси удари на Анатоли Тодоров и два на Владинов.

Старши треньорът Николай Арнаудов бе пуснал като стартов състав най-доброто, с което разполага и етърци оставиха отлични впечатления.

След почивката в игра влезе изцяло нов състав, предимно от по-младите играчи. Феновете посрещнаха с овации появата на Джайеоба и той не ги разочарова. В 56-ата минута нигериецът изведе Кънев, който пусна на Харлов в отлична позиция, но защитник изби удара му.

Екундайо Джайеоба

В 62-ата минута Джайеоба отново изведе перфектно Кънев сам срещу вратаря и той показа, че от тази ситуация не греши – 2:0. Четири минути по-късно Траянов използва грешка отзад и намали на 2:1. Карканджиу спаси опасен удар на Панов, а при друга атака изчисти с крак нов шут на съперник. До края оставаха три минути, когато от фаул от почти 30 метра Георги Стойчев стреля по земя и през плонжа на италианския вратар топката се промуши в мрежата – 2:2.

“Етър” (първо полувреме): Димитров, Гайдаров, Костадинов, Ванков, Димов, Христов, Трифонов, Петров, Лапантов, Аврионов, Кушев

“Етър” (второ полувреме): Карканджиу, Мартин Иванов, Мариян Иванов, Антонов, Стоянов, Харлов, Димиев, Генчев, Кямил, Кънев, Джайеоба