„Етър” завърши на трето място след 22-рия кръг на първенството в Западната „Б” група. След шест равенства в последните 7 мача „виолетовите” се свлякоха до третото място, като най-куриозното е, че въобще нямат загуба в шампионата от септември насам.

В днешния последен кръг от втория дял етърци почиваха, докато конкурентите им се възползваха по най-добрия начин от възможността. „Ботев” (Враца) взе очаквана победа с 2:0 като гост на съседния „Ботев” (Криводол) и си осигури аванс от 4 точки пред преследвачите. Ивайло Данчев успокои нещата още в 16-ата минута, а в 90-ата добави и втория си гол.

„Банско” пък разгроми с 4:0 „Септември” (Симитли) и завърши с 33 точки, колкото и „Етър”, но има по-добри показатели от директните мачове. И четирите гола паднаха след почивката, дело на Калайджиев, Гълъбов и два на Борислав Хазуров.

В останалите срещи изненади също нямаше. „Малеш” спечели с 1:0 над „Спортист” (Своге), „Чавдар” (Б. Слатина) и „Чавдар” (Етрополе) завършиха 1:1, а изпадналият в криза „Пирин” (ГД) падна у дома с 0:1 от „Вихрен”.

Така всички отбори изиграха по 20 мача и се оформи окончателното класиране. На 12 април в БФС ще се тегли жребият за третия дял от първенството, като от футболната централа още не са оповестили какъв ще бъде регламентът. Има обаче реална възможност едни отбори да имат по 4 домакинства, 1 почивка и 6 гостувания, а други – по 6 домакинства, 1 почивка и само 4 гостувания…