Etarci

„Етър” не можа да стигне до така важни точки при гостуването си на „Арда”, като загуби с 3:2.

Двата отбора изиграха равностойна първа част с по един точен удар, които донесоха и голове след противникови грешки. Кольо Станев центрира в 8-ата минута отдясно към Миси Мезу, но Пламен Крумов пресече подаването, а в 14-ата минута Александър Георгиев от домакините напредна отдясно и центрира, но Христо Иванов навреме пресече и улови.

„Арда” поведе в 21-ата минута, когато след грешка на Мариян Иванов при отиграване с глава топката попадна у Иван Тилев и той изпревари с удара си излезлия да го пресреща вратар – 1:0. Етърци бързо можеха да върнат гола. Първо далечен удар на Хубчев мина над вратата, а в 24-ата минута Преслав Боруков напредна сам срещу Караджов в много добра позиция, но ударът му бе блокиран от застигналия го Петков.

Домакините имаха нова възможност в 38-ата минута отново след грешки в отбраната, но ударът на Емил Мартинов мина над гредата.

„Етър” дочака своя миг в 43-ата минута, когато Христофор Хубчев елегантно финтира Руменов и центрира в пеналта, а Гаетан Миси Месу с прекрасен удар от въздуха с левия крак изненада Караджов – 1:1.

ll1

Второто полувреме обаче премина изцяло под диктовката на домакините. В 52-ата минута далечен удар на Руменов бе уловен от Христо Иванов. Стражът на етърци се намеси още два пъти след изстрели на Тонислав Йорданов и Пламен Крумов от фаул. Гостите отговориха с удар на Алдаир над напречната греда.

„Арда” реши мача с два бързи гола в рамките на шест минути. В 72-ата Тонислав Йорданов бе изведен прецизно и вкара за 2:1. В 78-ата минута след бърза атака Милен Желев с глава се разписа – 3:1. Между двата гола „болярите” имаха възможност, но Дани Младенов вместо да стреля сам, реши да търси Боруков.

Етърци намериха сили да върнат интригата, като малко преди края Дани Младенов с хубав удар намали на 3:2. В добавеното време имаше шанс за изравнително попадение, но удар на Пламен Крачунов с глава бе уловен от Иван Караджов.

“Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев (80 Николас Фемиа), Божидар Кацаров (71 Хосе Кордоба), Кольо Станев (60 Даниел Младенов), Симеон Мечев, Ловре Кнежевич (60 Алдаир Ферейра), Гаетан Миси Мезу (70 Милчо Ангелов), Преслав Боруков.