IMG_2075

„Етър” стартира с трудна, но заслужена победа с 1:0 срещу „Верея” в първото си домакинство от сезона в елита. Единственият гол падна чак в 88-ата минута, когато Крум Стоянов центрира отдясно и Ерик Почански с глава завъртя топката в мрежата, като хвърли в екстаз трибуните.

След мача „виолетовите“ посветиха победата на паметта на Трифон Иванов. Легендарният бранител, който днес щеше да навърши 53 години, бе почетен още в 3-ата минута, когато играта бе спряна и в продължение на минути с аплодисменти хората по трибуните и от „Етър” почетоха паметта на „железния защитник”.

IMG_9100

IMG_91141

Очакванията „Етър” да доминира не се оправдаха преди почивката. В 8-ата минута Вълчанов стреля от воле, но вратарят улови. Идентична ситуация имаха и гостите, когато след центриране от фаул удар на Йоргенсен с глава бе париран. Като цяло „Верея” действаше дефанзивно, но организирано, а на „виолетовата” атака липсваше креативност. В 22-ата минута пробив на защитника Венци Василев завърши с изстрел, спасен от вратаря. Капитанът на „Верея” Здравко Илиев центрира отдясно в 32-ата минута и Антон Огнянов стреля опасно с глава до гредата. До почивката „Етър” направи още три атаки, които обаче не донесоха изненада. Пробив на скорост на Жилсон Варела завърши с пас към Батрович, чийто удар бе избит, после Варела и Сърмов отправиха далечни удари, но първият бе уловен с лекота, а вторият профуча над гредата.

През втората част етърци продължиха да атакуват, въпреки че още в 49-ата минута Христо Иванов спаси силен удар на Майкъл Тевия. В 60-ата минута след центриране на Иван Вълчанов от фаул Георги Сърмов стреля силно, но вратарят улови. Двете най-чисти възможности дойдоха след пробиви на скорост по фланговете. Крум Стоянов в 65-ата минута изскочи сам отдясно, но стреля във вратаря. Велко Батрович също можеше да открие в 80-ата минута, излизайки сам отляво, но стреля силно и неточно. Колкото мачът вървеше към финала си, силите на гостите привършваха и те откровено пазеха точката, докато „Етър” активно продължи да търси гола, за да ликува малко преди края. За победното си попадение Ерик Почански бе избран и за Играч на мача.

Така „виолетовите” продължиха добрата си серия от миналия сезон на стадион „Ивайло”, където вече в 6 мача натрупаха едно реми и пет победи.

„Етър”: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Василев, Скерлев, Атанасов, Сърмов, Руменов, Вълчанов (70 Пехливанов), Варела, Батрович (83 Боджадж), Ив. Стоянов (70 Почански).

снимки: Бранимир БОНЕВ