"Чавдар" и "Етър" си размениха по два гола.

Шесто равенство в последните си седем мача за първенство записа тимът на „Етър 1924”. Днес „виолетовите” гостуваха на „Чавдар” и този път могат да са доволни от едната точка. Младите футболисти на тима от Етрополе на два пъти повеждаха в резултата, но след наивни грешки се стигна до дузпи за великотърновци, за да приключи срещата при 2:2. Домакините, които видимо отстъпваха като физика на етърците, обаче спечелиха симпатиите на публиката със сърцатата си игра и нямаше да е незаслужено, ако бяха победили.

Срещата започна ударно, като още във 2-ата минута Благой Пасков излезе сам срещу Венци Димитров, но стреля на сантиметри над напречната греда. В ответната атака вратарят Димитър Ефтимов се хвърли в краката на Симеон Баев и предотврати удара му. „Виолетовите” имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени. Етрополци поведоха в 6-ата минута. Иван Вълчанов центрира от фаул до аутлинията и Пасков от границата на малкото наказателно поле заби топката с глава в мрежата.

В следващите минути мачът протичаше равностойно, като гостите стигнаха само до един далечен удар на Тихомир Кънев. След половин час игра те получиха отлична възможност да изравнят, тъй като Баев влезе на скорост в пеналта и беше фаулиран от Димитър Пиргов. Дузпата бе изпълнена от Мариян Генов, който стреля безпощадно под напречната греда – 1:1.

Генов вкарва първата дузпа.

Баев можеше да направи обрата пълен още в първите секунди след почивката, но от границата на пеналта не отправи достатъчно силен удар и Ефтимов улови. След 55-ата минута домакините погледнаха по-смело към противниковата врата и създадоха няколко положения. Първо Пасков стреля с глава след корнер право в ръцете на Димитров.

В 63-ата след центриране от фаул към далечната греда Пиргов докосна леко топката и не успя да я вкара в опразнената врата. Три минути по-късно обаче той бе в прегръдките на съотборниците си. Виновникът за дузпата получи нова възможност за стрелба с глава, този път от корнер, и необезпокояван не сгреши.

Гостите се втурнаха да изравнявят, но до 84-ата минута не създадоха никакви проблеми на стража на „Чавдар”. Шест минути преди края обаче той стана причина за нова дузпа, след като резервата Джихат Кямил стигна преди него до топката и бе фаулиран. Друга резерва – Йордан Петров, изпълни хладнокръвно дузпата и оформи крайния резултат.

Така „виолетовите” продължават серията си без загуба, но след поредното равенство отстъпиха първото място на „Ботев”. В сряда врачани имат чудесна възможност да дръпнат напред в класирането, тъй като гостуват на съимениците си от Криводол, а „Етър” почива. Три отбора пък са с по три точки по-малко от великотърновци.

Феновете на "Етър" отново се представиха на високо ниво.

Резултатите и класирането в Западната “Б” група можете да видите тук.

„Етър 1924“: Димитров, Ангелов, Костадинов, Зафиров, Иванов, Трифонов, Лапантов, Миндев, Баев (80 – Петров), Генов (56 – Джайеоба), Кънев (68 – Кямил) ; (Карканджиу, Гайдаров, Ванков, Валериев).