DSCN2252

„Етър“ измъкна равен 1:1 с гол в добавеното време на Ибрахим Кейта срещу „Спортист“ (Своге), който пък бе вкарал с единствения си удар през целия мач.

Първото полувреме определено не задоволи, като „виолетовите“ действаха хаотично и разконцентрирано. В 11-ата минута Бабалиев спря топката на гърди и отправи хубав удар, минал над гредата. Гостите поведоха при единствения момент в мача, в който застрашиха вратата на Нисторов. В 15-ата минута Георги Пашов бе изведен отдясно, центрира и Алпай Рамадан с глава вкара за 0:1. Георги Александров с глава стреля над вратата след центриране от корнер, а в 41-ата минута влизащата във вратата на гостите топка пък се отби от Принс… Малко след това далечен удар на Радослав Найденов бе уловен от вратаря.

На почивката Живко Желев пусна Кольо Станев на десния фланг, а Бабалиев мина на титулярния си пост напред. Етърци натиснаха и създадоха доста положения, но топката така и не влизаше в мрежата. На свой ред гостите, които иначе здраво се бореха за първа топка, не се колебаеха да лежат по тревата и да пазят скъпоценния си гол, с което здраво изнервиха публиката.

В 50-ата минута Радослав Найденов напредна отдясно и стреля, но Дамян Дамянов изби. Последва и удар на Коконов над гредата. Опасен удар на Ники Янков в 65-ата минута също бе избит от вратаря, а Георги Иванов отдалеч стреля до гредата. „Виолетовите“ определено се затрудняваха срещу сгъстената защита, но все пак положения имаше. Страхотно меле в 70-ата минута пред голлинията по чудо не завърши с попадение, а малко след това отново Дамянов спаси сигурен гол.

В 87-ата минута два удара от упор на Иван Коконов и Николай Янков пак бяха спасени от вратаря. Чак в добавеното време при поредното разбъркване Ибрахим Кейта отблизо насочи топката в мрежата – 1:1, а в последните секунди Янков можеше да донесе и победата, но отблизо стреля над вратата.

„Етър“: Станислав Нисторов, Мартин Николов, Георги Александров, Принс, Георги Бабалиев, Георги Иванов, Николай Янков, Дидис Пита (46 Кольо Станев), Радослав Найденов (79 Атанас Атанасов), Иван Коконов, Ибрахим Кейта.