Малко очаквано за едни и до болка желано за други, „Етър” взе четвъртата си поредна победа без да допусне гол във вратата си и е на две победи от мечтания бараж за елита. „Виолетовите” победиха с 1:0 още един претендент – „Септември” (Симитли) в драматичен мач, изпълнен с много заряд, нерви и борба, малко футбол, но много характер, донесъл така сладката победа.

В пореден мач „Етър” имаше наказан футболист – Петър Ванков, а поради контузии отсъстваха Зафиров и Карканджиу, с травма бе и Джайеоба. Началото бе повече от нервно – в 20-ата секунда Тихомир Кънев си заработи жълт картон, а веднага след това същото стори и Мирослав Николов от гостите. Първата част бе по-слаба и атаките на етърци не се получаваха, а борбеният отбор на Симитли често стигаше до възможности за обстрел. Най-деен бе Тихомир Костурков, който до 20-ата минута вече два пъти бе пробвал рефлексите на Венци Димитров, а в края на полувремето с плътен удар стреля над гредата. „Етър” трудно намираше противодействие и стигна само до два фаула. При първия Харлов центрира опасно отдясно във вратата, но защитник изчисти в корнер, а при втория Генов би във стената. До почивката двата отбора си размениха по едно опасно положение. В 26-ата минута след центриране на Харлов Костадинов завъртя топката с глава, но тя се отби от бранител и излезе в корнер. В отсрещното наказателно поле пък грешка на Иванов остави Лазаров в опасна позиция, но Гайдаров се намеси блестящо.

Съвсем друга бе картината през втората част. „Виолетовите” натиснаха здраво, окуражавани от великолепната си публика. Още в 47-ата минута удар на Генов бе избит от защитник, а в следващата атака след центриране Кънев с глава прати топката в земята и над вратата. Щастливият миг дойде в 51-ата минута – удар на Трифонов от фаул намери стената и топката бе избита в корнер, а след центрирането Тихомир Кънев отблизо прати кълбото в мрежата – 1:0. Гостите веднага реагираха и в 60-ата минута стана най-скандалната ситуация. Георги Караканов от явна засада набута топката в мрежата и реферите първоначално решиха да признават гола, но последваха бурни протести, а целият стадион заскандира „Мафия!”. След консултация на двамата рефери и със четвътия съдия попадението съвсем логично не бе зачетено. След мача делегатът В. Минков от Плевен изгледа видеозаписа, който категорично потвърди засадата и правилността на съдийското решение.

Етърци потърсиха втори гол, с който да решат мача. В 66-ата минута след центриране отдясно силен удар на Кънев облиза напречната греда. Нов негов далечен изстрел принуди вратаря с мъка да избива право в краката на Симеон Баев, който можеше да реши мача, но се забави и ударът му бе избит от защитник. До края темпото бе вихрено и яростни атаки следваха към двете врати. Влизането на Джайеба внесе спокойствие в офанзивен план, удар на нигериеца мина над гредата. Пет минути преди края за рутинен фаул на Стефан Харлов бе показан втори жълт картон и „Етър” в пети пореден мач остана с човек по-малко на терена. До края гостите изсипваха топката пред Венци Димитров, но водената от Пламен Костадинов защита беше брилянтна.

Реферът Ангел Баялцалиев даде логично 5-минутно продължение, в което етърци удържаха напора на гостите, бореха се за всяка топка и за всяка педя земя и контраатакуваха опасно. Първо Църваришки изчисти топката пред краката на Джайеоба и Кънев, а в 94-ата минута страхотен удар на Гайдаров нацели гредата. След последния сигнал публиката на стадион „Ивайло” дълго аплодира своите любимци за мъжеството и характера. „Етър” излезе вече втори в класирането пред „Спортист” и „Банско”, които обаче имат мач повече. Две победи при гостуването на последния в групата „Ботев” (Криводол) и у дома над „Чавдар” (Етрополе) пращат със сигурност „Етър” на бараж за елита!

„Етър” – „Септември” 1:0

Голмайстор: 1:0 Кънев (51)

„Етър“: Димитров, Гайдаров, Костадинов, М. Иванов, Димов, Трифонов, Петров (54 Лапантов), Генов (68 Джайеоба), Харлов, Баев (87 Кямил), Кънев.