-379

„Етър“ отстъпи с 3:1 при гостуването си на „Фратрия“, въпреки че домакините дълго време играха с човек по-малко. Началото бе равностойно и без опасни ситуации. Още в първата минута удар на Иван Коконов мина над вратата, после същото сториха и домакините. В 25-ата минута удар от 22 метра бе спасен от Станислав Нисторов, етърци отговориха с две-три хубави атаки, но без завършващ удар.

„Фратрия“ обаче реши мача с два бързи гола в началото на втората част. В 50-ата минута след късо изпълнение на корнер и центриране домакините поведоха с гол на Александър Ангелов, който надскочи защитата. Три минути по-късно варненци останаха с човек по-малко заради червен картон. Веднага обаче последва груба грешка в центъра на Принс, който загуби топката и бързата контра бе завършена от бившия етърец Денислав Ангелов за 2:0.

Етърци бързо върнаха един гол – в 64-ата минута Кольо Станев направи пробив и центрира към влезлия на почивката Дидис Пита, който от десетина метра прати топката в мрежата за 2:1. Етърци потърсиха изравняване, а Живко Желев пусна Атанас Атанасов на мястото на Найденов. В края на мача втори жълт картон получи и Кольо Станев, а Принс пропусна от чиста позиция да изравни, като ударът му с глава мина край гредата. Вместо това домакините стигнаха до трети гол, дело отново на Денислав Ангелов.

„Етър“: Станислав Нисторов, Георги Александров, Принс, Мартин Николов, Кольо Станев, Георги Иванов (46 Дидис Пита), Георги Бабалиев, Радослав Найденов (74 Атанас Атанасов), Николай Янков, Иван Коконов, Ибрахим Кейта.