img_3006

„Етър“ не успя да победи „Ботев“ (Враца) в дербито на Втора лига и мачът завърши 1:1. Точката все пак запази първото място на „виолетовите” в класирането, но ситуацията на върха е много изравнена – седем отбора са в рамките само на 3 точки.

Изненадата в стартовия състав на домакините бе отсъствието на опитния Петър Димитров, който дори не бе и в групата. След мача Георги Василев лаконично коментира с думите: „това е мое решение”.

Мачът бе оспорван и интересен, пред истинска футболна атмосфера на стадион „Ивайло”. На трибуните в компанията на президента Александър Нанков бе и легендата Красимир Балъков.

Още в 7-ата минута след центриране на гостите от фаул защитникът Иван Пенев засече топката във вратата, но тъчреферът своевременно бе маркирал явната засада.

Етърци поведоха в 10-ата минута, когато след центриране на Цветков от корнер защитникът Иван Скерлев бе оставен непокрит и вкара за 1:0. Малко след това опасен удар на Николай Цветков в десния ъгъл бе спасен от вратаря. Отново Демона в 16-ата минута стреля директно от фаул, но във външната страна на мрежата.

Гостите също играха офанзивно преди почивката и направиха няколко центрирания, при едно от които в 36-ата минута капитанът им Венци Иванов с глава опасно стреля до гредата.

img_2995

Домакините пропуснаха да решат мача веднага след почивката, когато създадоха три положения. В 46-ата минута Иван Петков стреля опасно с глава, но вратарят спаси. После пък Николай Цветков от фаул стреля отдалеч изненадващо и топката нацели левия стълб. В 57-ата минута Неделчев напредна отляво и стреля от малък ъгъл, но стражът спаси с крак.

Дойде обаче 62-ата минута, в която резервата Тодор Чаворски с прехвърлящ удар изненада вратаря Акалски и изравни – 1:1. За съжаление до края на мача „Етър” не можа да намери себе си и да измъкне победата. Още в 63-ата минута Цветков намери пред вратата Иван Петков, но от два метра той стреля високо над опразнената врата. Малко след това Петков бе заменен от Гуидо Абаян, но до самия край интересни положения липсваха. Етърци атакуваха, но хаотично и така и не стигнаха до завършващ удар към вратата, докато врачани не се отказваха от контри, противодействаха успешно на всички опити за „виолетови” атаки, а към края откровено бавеха играта и си тръгнаха доволни с точката.

“Етър”: Акалски, Минков, Скерлев, Иванов, Ташев (53 Николов), Плахов, Ст. Генчев, Цветков, Неделчев (66 Тодоров), Кямил, Петков (73 Абаян).